Sealine Rally: Honda, nebo KTM?

Soubojem továrních týmů Hondy a KTM zatím je a také ještě bude druhý podnik letošního mistrovství světa cross-country, kterým je Sealine Rally v Kataru. První etapu vyhrál Joan Barreda (HRC), po té následují už ale šel do vedení průběžné klasifikace zase jiný Španěl Marc Coma na stroji rakouské fabriky.

Sealine Rally: Honda, nebo KTM?
Stejně jako nedávno na Rally Abu Dhabi, Honda a KTM přihlásily své kompletní týmy, zatímco například Yamaha se opět neúčastní. Sealine Rally provází chabá startovní listina, když do katarských pouští vystartovalo jenom 18 motorek a quadů. Soutěž začala hned zostra, žádný krátký prolog se tentokrát nekonal. Naopak jezdce čekala mimořádně náročná první etapa se startem na známém silničářském okruhu Losail. Měřila 164 kilometrů a jejím jasným vítězem se stal Španěl Juan Barreda Bort, který dokázal porazit svého krajana Comu o minutu a dvě sekundy. Na etapové podium v cíli vystoupil ještě další tovární jezdec KTM Jordi Villadoms ze Španělska.
Naopak pohromou byla úvodní etapa pro úřadujícího mistra světa Portugalce Paula Goncalvese, vítěze z Abu Dhabi, který blouděním ztratil 11 a půl minuty a skončil až šestý. O něco lépe dopadl jeho kolega u Hondy Helder Rodrigues, který do poloviny etapy jel skvěle, ale pak si na své Hondě CRF450 Rally poškodil navigační systém a nabral ztrátu přes devět minut. „Jsem rád, že jsem tady vyhrál hned první etapu. Nejen proto, že jsem jel opravdu dobře a rychle, ale také kvůli tomu, že mi dobře šla navigace a nedělal jsem žádné chyby. Nebyla to sice dlouhá, ale zato opravdu obtížná etapa. Vítězství je pro mne a celou Hondu velká vzpruha do dalších dní,“ uvedl Barreda.
Hned další den bylo ale všechno jinak. Druhou etapu (396 kilometrů) sice vyhrál Brit Sam Sunderland na KTM s náskokem dvou minut na Goncalvese, ale vedení průběžného pořadí se ujal Coma, protože tentokrát Barreda hodně ztratil. Jezdci v cíli uvedli, že pouště bylo tentokrát málo, zato si dosyta užili kamenitých rozbitých cestiček, na kterých nesměli ani na sekundu ztratit koncentraci. Barreda vzhledem k vítězství v úvodní etapě otevíral trať, nedělal sice žádné chyby, ale 80 kilometrů před cílem ho sjela velká skupina jezdců, kteří startovali za ním. Tím vznikla Barredova ztráta 12 minut a ztráta vedení. Coma v bivaku po druhé etapě řekl, letošní Sealine Rally je nesmírně těžká. "A to ještě ty nejtěžší etapy teprve přijdou. Povrch je tady strašně kamenitý, hodně z toho bolí ruce. Stezky jsou taky velmi světlé, takže je špatně vidět na cestu. Sem tam jsou i mokrá místa. Je třeba tvrdě makat až do konce. Mám takový pocit, že o vítězi se rozhodne až poslední den," dodal čtyřnásobný vítěz Dakaru.

Sealine Rally po 2. etapě

1. Marc Coma (SPA) KTM 6:15:58
2. Joan Barreda Bort (SPA) HONDA +56 sekund
3. Jordi Viladoms (SPA) KTM +2:06 min.
4. Paulo Goncalves (POR) HONDA +2:29
5. Sam Sunderland (GBR) KTM  +5:58
6. Helder Rodrigues (POR) HONDA +8:22
 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist