Rally Dakar - Etapa 9

Devátá etapa nepřinesla žádné velké drama. Její začátek připomínal spíš start Erzberg rodea a vítěz měl náskok pouhé 4 vteřiny. Naši tentokrát dojeli kompletní a Roman Krejčí předvedl výsledek z říše snů. Konečně tedy etapa bez špatných zpráv.

Rally Dakar - Etapa 9
Etapu tedy vyhrál Marc Coma 4 vteřiny před Cyrilem Despresem. Na třetím místě dojel Lopez Contardo na Aprilii. Nejlepším z čechů byl tentokrát Roman Krejčí, který předvedl úžasný výkon a dojel na patnácté příčce. Dále pak Pabiška 34., Randýsek 42. a Veselý 66.  Celkově je první Despres před Ullevarsetterem a Contardem.

Annie ve studni

Zajímavou historku připravil Dakar pro Annie Sealovou. Ta vyjela z ideální stopy a těsně před sebou uviděla cca 5m hlubokou jámu. Na skok jela moc pomalu a na zabrždění zase moc rychle. Položila tedy motorku a seskočila. Vzápětí dorazil Olin Bražina, který pomohl zavolat pomoc. Nakonec dorazil sám ředitel závodu a pomocí vrtulníku KTM vytáhli. Annie tak mohla s dvouhodinovou ztrátou pokračovat v závodě.

KM racing

David Pabiška dnes při hromadné startu, kdy startovalo vždy 20 motorkářů, měl dobrý nástup a vedl si podle vlastního očekávání, a to i k vzhledem oteklému boku z nehody v minulé etapě, velmi dobře. Poté ale měl problém s volnou navigací a stejně jako Martin Macík ztratil několik minut s blouděním. Vše ale dopadlo dobře a etapa se pro něj obešla bez pádů a technických problémů.
Dušan Randýsek přijel do cíle také v pořádku a to jak po těle, tak s ohledem na motorku. Sám si dnešní etapu velmi užíval a jel si podle své navigace, kde neudělal žádnou chybu. Oprava proražené nádrže a kompletní plasty se zdají být bez závad a tak se dnešní servisní úkony zúžily pouze na pneumatiky a výměnu oleje v motoru.

Video

Etapa 10

Spojovačka: 112 km | Speciálka: 238 km | Spojovačka: 236 km | Celkem: 586 km
Konec cesty přes Atacama připomene, že Chile se rozprostírá hlavně na hornatém území. Vegetace je hustá, což si soutěžící budou moci všimnout na trati do Santiago. Na mnoha kopcích budou projíždět více a více klikatější tratí, kde každá chyba může znamenat ztrátu nejen hodně minut, ale i hodin. Může se zde mnohem více ztratit, než vyhrát.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.60
Známkováno: 5x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist