Osmnáct měsíců pro Martina Macka, rozhodl soud v Jablonci

Český závodník endura a dálkových rallye Martin Macek zaznamenal ve svém profesním životě řadu úspěchů, na které teď bude jen vzpomínat, protože ho tento týden poslal jablonecký soud na osmnáct měsíců do vězení za podvod s prodejem lokomotivy, která mu dle obžaloby nepatřila.

Osmnáct měsíců pro Martina Macka, rozhodl soud v Jablonci
Rozsudek zatím není pravomocný a obě strany, to znamená Martin Macek a státní zástupkyně, si ponechali lhůtu na rozmyšlenou. A o co se vlastně jedná?

Celá kauza se už táhne řadu let a skandál kolem ukradené staré lokomotivy, o němž v roce 2011 informovala televize Nova, byla pouze vrcholem ledovce. Macek měl dlužit velké peníze více subjektům a právě prodejem zmiňované lokomotivy chtěl prý splatit dluh jednomu ze svých věřitelů.
O tom proč se tento bývalý závodník, o němž lidé z branže hovoří, jako o velmi tvrdém jezdci, vůbec dostal do takových problémů, lze jen spekulovat. Nicméně závodění a zejména prestižní Rally Dakar jsou natolik finančně náročné záležitosti, že tam prostě nemůže být prostor pro sliby.
Martin Macek zaznamenal velký úspěch, když v Rally Dakar 2007 obsadil celkové 15.místo v konkurenci bezmála 240 jezdců. Zároveň byl tehdy první mezi jezdci bez asistence, šestý v třídě do 450ccm a třetí nejlepší na Yamaze. V roce 2009 byl s továrním týmem Yamahy osmnáctý a druhý nejlepší jezdec Yamahy. O rok později Rally Dakar nedokončil kvůli poruše motoru, když závodil společně s týmem Czech Dakar. Mimo Dakaru vyhrál řadu závodů v enduru doma i v zahraničí.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 2.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist