Honda zúžila tovární tým na tři jezdce

Jak vedení Hondy při nedávné prezentaci Dakaru 2015 slíbilo, zveřejnilo tento týden složení svého týmu pro letošní ročník mistrovství světa dálkových soutěží. Znak týmu HRC ponesou Portugalci Paulo Gonçalves a Hélder Rodrigues, sekundovat jim bude skvělý Španěl Joan Barreda.

Honda zúžila tovární tým na tři jezdce
Honda teda upustila od ideje velkého týmu s mnoha jezdci a nenabídla dál angažná například Argentinci Javieru Pizzolitovi a Britovi Samu Sunderlandovi.  Ti mají ale ještě šanci v některém z Hondou podporovaných satelitních týmů. Jejich složení bude oznámeno později. Ke změně došlo i na pozici týmového manažera, kterou Japonci obsadili Němcem Wolfgangem Fischerem. Ten je známý ještě ze svého působení v týmu Speedbrain a HRC povede podle smlouvy i na Dakaru 2015. Seriál FIM Cross-Country Rallies World Championship začíná už v termínu od 4. do 10. dubna podnikem Abu Dhabi Desert Challenge. A loňský titul bude obhajovat právě Paulo Gonçalves, který sesadil z trůnu kdysi neporazitelného Španěla Marca Comu a tovární tým KTM. Hélder Rodrigues byl pátý celkově na letošním Dakaru, kde Joan Barreda bral pět etapových vítězství a konečné sedmé místo.

Helder Rodrigues: "Jsem opravdu potěšen, že mohu pokračovat v týmu, ve kterém jsem už od započetí projektu před dvěma roky. Prodloužení kontraktu je vždy pozitívní krok. Pořád se snažíme všechno v týmu ještě trochu zlepšit tím, že se my jezdci sami snažíme být lepšími. Je super začínat sezonu právě takovým způsobem, teď  už se můžeme koncentrovat jen na práci a přípravu na závody. Věřím, že nás čekají ještě lepší výsledky než vloni."

Joan Barreda: "Jsem opravdu velice hrdý, že jsem součástí oficiálního týmu Hondy. Oni do mne vložili svou důvěru a já věřím, že ji splatím svými výkony a skvělými výsledky.  Bude to pro celý HRC velmi důležitý rok, máme novou, úspornější strukturu, což věřím, že nám pomůže hlavně na Dakaru 2015. Na ten se pochopitelně zaměříme nejvíce. O motocykl nemám strach, ten je fantastický už nyní."

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist