UFO Cross Country Bozkov – Vojkůvka celkovým vítězem

V místě enduru zaslíbeném, v Bozkově, se jel poslední podnik seriálu volných závodů jednotlivců na 120 minut UFO Enduro Cross Country. Členové nejúspěšnějšího českého klubového celku letošní šestidenní Motosport Bozkov připravili atraktivní enduro trať, s kterou se popralo velký počet startujících, sledovaný početnou diváckou kulisou.

UFO Cross Country Bozkov – Vojkůvka celkovým vítězem

Kapitoly článku

Sobota 11. 10. 2008 – Milan Engel vítězně

Enduro je nejoblíbenějším motocyklovým sportem hobíků naší planety, a také v Bozkově se toto tvrzení potvrdilo, když 225 jezdců muselo být rozděleno do dopolední a odpolední jízdy startující v několika vlnách. Seriál UFO Enduro Cross Country se jezdí rozdělen na licenční (bez objemových tříd) a nelicenční jezdce (čtyři objemové třídy).
Nejrychleji vypálil domácí talent Lukáš Hádek (KTM), následovaný Lubomírem Vojkůvkou (HM-Honda) a Milanem Engelem (KTM). Postupně se dotahovali Karel „Karlos“ Scheder (Husaberg) a Martin Malát (Sherco). Rychlý Martin Engel předjel Lukáše Hádka, kterého posléze překonal i Karlos Scheder. Ovšem populární Karlos měl nehoráznou smůlu, a krátce před koncem byl nucen odstoupit. Vítězství vybojoval Milan Engel před zkušeným Martinem Malátem, na bednu je doprovodil Lukáš Kučera. Těsně za ním projel cílem nestor českého endura Lubomír Vojkůvka . Nejrychlejší pětku uzavíral mladý Lukáš Hádek.
Hojně obsazená kategorie nelicenční jezdců startovala společně s licenčními jezdci, a hodně tahali za plyn na výborně připravené trati. Nechyběl ani divácky atraktivní průjezd rozbahněnými drážkami.

Největší pozornost přitahovalo ostré sportovní enduro BMW G 450 X Jaroslava Sochra, který bavoráka premiérově představil při závodech Shell Adventure Cup koncem září.
Neděle 12. 10. 2008 – Suverénní Lubomír Vojkůvka

Do mlhavého rána se nejlépe vyspal Lubomír „Vojta“ Vojkůvka , který zraje jako víno. V neděli jel jako z praku , a bezkonkurenčně vyhrál. Jezdců se sice přihlásilo o něco méně, ale kvantitu nahrazovala kvalita, kdy se nedělního závodu zúčastnili letošní mistr Evropy motokrosař Petr Bartoš, a několikanásobný mistr ČR trialista Pavel Balaš.


Petr Bartoš (Honda) si kopec smůly vybral hned na startu, kdy nemohl nastartovat, a efektně po zadním odjížděl , od startu, jako poslední. Petr Bartoš mocně dotahoval čelo závodu, a už po objetí 8 km okruhu figuroval na třetím místě. Vojkůvka kontroloval vedoucí postavení, a daleko za jeho zády bojovali Engel s Bartošem. Sobotní vítěz Engel neudržel druhou pozici, a byl překonán s chutí jedoucím Bartošem. Ve stejném pořadí projeli i cílem. Bohužel ze závodu byl nucen odstoupit domácí Lukáš Hádek.
Lubomír Vojkůvka vyhrál také celkově kategorii licenčních jezdců, a stále dokazuje, že je pan Jezdec.

„Hobíci“ si opět užívali ideálního enduro počasí, a závodili se stejnou vervou jako jezdci vlastnící závodní licenci.
Ostrý bavorák nejel pouze jeden, ale rovnou dva. Průkopník bavorské značky v českém enduru Jaroslav Sochr zavolal svému kamarádovi Joe Rockerovi, že se v Bozkově jedou sakra dobré závody. Joe tedy nelenil, a v neděli si přijel zazávodit. Příští rok se můžeme těšit na ještě bohatší škálu značek při enduro závodech.

Poděkování patří nejen pořadatelům, ale i hlavnímu sponzorovi off road značce UFO za pořádání jezdecky i divácky atraktivního 4-dílného seriálu Cross Country závodů.

Kompletní výsledky a bohatou fotogalerii naleznete na http://www.obecbozkov.cz/czech/akce08/enduro08/index.htm .

Poslední letošní možností bahnomilů, zazávodit si, bude 25. – 26. října v Sedlčanech na posledním podniku seriálu Shell Adventure Cup.


Výsledky:

Licence sobota/neděle
1. Milan Engel, 2. Martin Malát, 3. Lukáš Kučera, 4. Lubomír Vojkůvka, 5. Lukáš Hádek
1. Lubomír Vojkůvka, 2. Petr Bartoš, 3. Milan Engel, 4. Lukáš Kroupa, 5. Zdeněk Šourek
Konečné pořadí:
1. Lubomír Vojkůvka 176 b.
2. Milan Engel 134 b.
3. Lukáš Kroupa 117 b.

Třída 85 ccm 2T-125 ccm 4T sobota/neděle
1. Patrik Markvart, 2. Jiří Hádek, 3. Vladimír Lacina
1. Pavel Melichar, 2. Jiří Hádek, 3. Nikola Pěnička

Třída E1 sobota/neděle
1. Tomáš Zuzanek, 2. David Muhlfait, 3. Roman Korber
1. David Muhlfait, 2. Dominik Pěnička, 3. Milan Kottek

Konečné pořadí:
1. David Muhlfait 1447 b.
2. Milan Kottek 139 b.
3. Jan Bednář 113b.

Třída E2 sobota/neděle
1. Pavel Fišer, 2. Miroslav Škaloud, 3. Michal Buriánek
1. Adam Erlebach, 2. Miroslav Škaloud, 3. Michal Buriánek

Konečné pořadí:
1. Miroslav Škaloud 166 b.
2. Jaroslav Sochr 149 b.
3. Adam Erlebach 144 b.

Třída E3 sobota/neděle
1. Václav Šic, 2. Ladislav Belda, 3. Pavel Tomeš
1. Pavel Balaš, 2. Petr Holata, 3. Pavel Tomeš

Konečné pořadí:
1. Petr Holata 169 b.
2. Pavel Tomeš 162 b.
3. Pavel Beraczka 97 b.

POKRAČOVAT V DALŠÍ KAPITOLE

Kapitoly článku

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist