Tough One 2013: Hattrick Grahama Jarvise!

Úvodní závod sezony Extrem-Enduro se stal dle očekávání kořistí Grahama Jarvise na Husabergu. Britský jezdec tak porazil svého krajana Jonnyho Walkera s KTM, ovšem na místě třetím se umístil hodně překvapivě Danny McCanney s bikem GasGas.

V posledním roce byl Graham Jarvis dominantním jezdcem v seriálu Extrem-Enduru. V "Tough One" ve Velké Británii se ukázalo, že přes krátkou zimní přestávku neztratil nic ze svého umění. Jezdec s motocyklem Husaberg vyhrál sezonní premiéru za hodně těžkých podmínek a své největší soupeře odsoudil na další místa. Pro Jarvise to byl čistý hattrick v závodě Tough One.

Jen čtyři jezdci absolvovali na velmi těžké trati celých dvanáct kol. Brzy po startu se dostal do čela Jarvis a o své první místo se nemusel vůbec bát. Za dominátorem skončil jako druhý tovární jezdec KTM Jonny Walker, zatímco třetí místo obsadil Danny McCanney a čtvrtý dojel Paul Bolton.

Walker jel závod Tough One vůbec poprvé. Jelikož hned na začátku spadl, tak musel na chvíli zastavit a vyměnit si rukavice a ztratil tak Jarvise z dohledu. Ovšem druhé místo vítěz Erzbergrodeo 2012 obhájil bez větších problémů.

Třetím na stupních vítězů byl překvapením dne. McCanney chtěl před závodem dokončit tento závod v Top-10, ovšem nakonec to dopadlo daleko lépe. Jezdec s motocyklem GasGas odsoudil zkušené jezdce a hvězdy Extrem-Endura jako Boltona, či bratry Hemmingwayovi nebo třeba Xavivo Galinda do role statistů.

Bolton sice začal celý závod velmi dobře, ale kvůli svému dosti silnému nachlazení mu brzy došly síly a propadl se za McCanneyho.

Překvapivý vítěz Roof of Africa 2012, Jihoafričan Wade Young, se v pro něho nezvyklé zimě, umístil jako 11.