Mikulášský závod cross country

V Mikulášskou sobotu se konal na písečné trati jižně od Strakonic poslední závod ESSOX ADT Endurance cupu.

Mikulášský závod cross country

Kapitoly článku

Počasí se nakonec po ranním dešti vytáhlo, takže účast jezdců i diváků byla hojná. Byly připraveny dvě tratě pro hobíky a profi jezdce. Na obou tratích nechyběly zajímavé a náročné pasáže. Před cílem nechyběl dlouhý výjezd, který byl divácky opravdu atraktivní.

Hobby

Kategorie je určená opravdu pro každého enduráka, takže jsme na startu mohli vidět třeba dva veterány čz. I na takto starých strojích jezdci předvedli úžasný výkon a nechali za sebou nejednoho jezdce na podstatně modernější technice.
Hned v první zatáčce po startu došlo k pádu, který se naštěstí obešel bez zranění a jezdec mohl pokračovat. Písečná trať pak trestala každou nepozornost. Ke konci třičtvrtěhodinového závodu byl na jezdcích znát úbytek sil. V závěrečném výjezdu tak nebyla nouze o dramatické okamžiky, kdy na hraně leželo i několik motorek. Těsně před cílem pak jezdce čekal přejezd klád.

Výsledky kategorie hobby:

Profi

Profíci odstartovali do hodinového závodu podstatně agresivněji a hned na startu se bojovalo o každý metr. To se nakonec ukázalo jako rozhodující. Po několika zatáčkách následovala úzká technická pasáž s prudkým sjezdem a výjezdem. Tam došlo k pádu a celé startovní pole až na několik prvních jezdců muselo čekat ve „frontě“.
Náskok přední skupiny se už pak těžko doháněl. Ani u „profíků se výjezd neobešel bez pádů zejména na začátku, kdy do prudkého kopce najížděli bez rozjezdu. Nakonec byla zatáčka před výjezdem prodloužena a padalo se opět až na konci.
Jednomu z jezdců se pak podařil husarský kousek, když na své dvoutaktní kawasaki dojel poslední dvě kola bez použití ulomené spojkové páčky.

Výsledky kategorie profi:
Celkově na závodech vládla příjemná atmosféra a velká pochvala patří i pořadatelům. Jezdci i diváci se pak večer přesunuli do Rabí, kde byl v hotelu Atawa připraven raut s promítáním fotek a videí z uplynulé sezony. Chybět nemohla ani živá kapela.

Více informací najdete na stránkách pořadatele ADT ATV&MOTO Shop Horažďovice www.atvamoto.cz

Díky samozřejmě patří i partnerům celého podniku:

POKRAČOVAT V DALŠÍ KAPITOLE

Kapitoly článku

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist