MČR Cross Country Radvanice u Trutnova

Čtvrtý mistrovský podnik Cross Country v Radvanicích ovládl, stejně jako v Košťálově, slovenský reprezentant Štefan Svitko. Nenašel přemožitele, jak v sobotu, tak i v neděli. Pohár za celkové stříbro si odvezl Svitkův reprezentační kolega Zlatko Novosad. Jedinou kaňkou na skvěle připraveném závodě je zranění Karla Schedera.

MČR Cross Country Radvanice u Trutnova

Sobota

Trať postavená na místech bývalého uhelného dolu byla výborně připravená, ranní dešť kopropil hliněnou část, aby se neprášilo. Nechybělo ani zpestření v podobě extrém testu sestaveného z umělých překážek - panely, velké kameny a klády. Hlavně na velkých kamenech se jezdci vyřádili, a skákali jak při superkrosu.
Slovenský dvojblok Svitko - Novosad si vytvořil dostatečný náskok již na začátku závodu, a v průběhu jen kontrolovali soupeře za svými zády. Štefan Svitko (KTM) dokazoval, že mu nechybí rychlost v motokrosových pasažích, a stylem start-cíl vyhrál sobotní závod. Také Zlatko Novosad (Gas Gas) neponechal nic náhodě, a do cíle přijel s více než 4 sekundovým náskokem na třetího Karla Schedera (Husabereg). Bramborovou medaili vybojoval nejrychlejší junior Milan Engel (KTM) před dalším juniorem Dominikem Hrabským (TM). Až za nimi skončil dosavadní leader průběžného pořadí Michal Rudolf (Husaberg).
Po závodě MČR se vydali na stejný 10-ti kilometrový okruh i jezdci Přeboru ČR. Velmi početná skupina enduro nadšenců si pochvalovala zajímavou trať, na které se nepráší. Mezi jezdci přeboru nechyběl, jako již několikrát, trialista Pavel Balaš. Čtyřkolky, tentokrát, nezávodily ani jeden den, protože se žádný jezdec na čtyřkolce nepřihlásil.
V prostoru depa byl k nepřehlédnutí stánek motocyklů Kentoya (skútry Sharky a novinka supermoto Stingray 50) firmy Drive SM Trutnov.

Neděle

Neděle byla ovlivněna slunečným počasím, kdy se na hliněné části začalo dost prášit. Mnohem nejpříjemnější bylo zranění jednoho z favoritů Karla Schedera. Karlos špatně odstartoval, ve skrumáži v první zatáčce upadl, dva jezdci se ho nestačili vyhnout a Karlos zůstal bezvládně ležet. Po přijetí sanity zdravotníci zjistili, že má nepříjemně zlomenou levou nohu. Karle, přejeme brzské uzdravení a návrat k enduru.
Nejrychleji vypálil Svitko následovaný Robertem Šípem (Gas Gas), jako třetí projel prvním kolem Zlatko Novosad. Zlatko Novosad, v průběhu druhého kola předjel Šípa, který se postupně propadl na konečné páté místo. Duo slovenských reprezentantů si zopakovalo sobotní první a druhé místo. Za nimi byla mela o třetí místo. Dvojice juniorů Hrabský, Engel si nedarovala ani metr. Ke konci závodu přece jen zkušenější Engel předjel Hrabského, a na stupních vítězů doplnil Svitka s Novosadem.
Svitko s Novosadem ukázali, že jsou hodně rychlí, a připraveni na vrchol sezóny, slovenského endura, v podobě závodu Mistrovství světa, 20. až 21. června v Púchově.
Po závodě v Radvanicích mají jezdci téměř dva měsíce volno. Příští, již pátý závod MČR, PČR Cross Country se pojede až 11. až 12. července na známé trati v Jiníně u Strakonic. Mezitím začne dlouho očekávaný domácí šampionát v Enduru, prvním podnikem v Ostravě 4. až 5. července.
Kompletní výsledkový servis najdete na
www.amkpolice.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=52&Itemid=63

Výsledky:

Třída E1 sobota/neděle
1. Milan Engel, 2. Dominik Hrabský, 3. Luboš Klimeš (Sherco)
1. Milan Engel, 2. Dominik Hrabský, 3. Jan Unger (Yamaha)

Třída E2 sobota/neděle
1. Karel Scheder, 2. Michal Rudolf , 3. Petr Tvrdík (KTM)
1. Michal Rudolf, 2. Tomáš Císař (KTM), 3. Lukáš Hádek (KTM)Třída E3 sobota/neděle
1. Štefan Svitko, 2. Zlatko Novosad, 3. Robert Šíp
1. Štefan Svitko, 2. Zlatko Novosad, 3. Robert Šíp
Celkově bez rozdílu tříd za oba dva dny
1. Štefan Svitko KTM 50 b.
2. Zlatko Novosad Gas Gas 44 b.
3. Milan Engel KTM 38 b.
4. Dominik Hrabský TM 34 b.
5. Robert Šíp Gas Gas 30 b.

Celkově junioři za oba dva dny
1. Milan Engel KTM 50 b.
2. Dominik Hrabský TM 44 b.
3. Lukáš Hádek KTM 36 b.

Průběžné pořadí MR Cross Country bez rozdílu tříd
1. Robert Šíp 153 b.
2. Michal Rudolf 152 b.
3. Karel Scheder 145 b.
4. Milan Engel 133 b.
5. Jan Unger 106 b.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist