Cross Country Sklenařice – Vydařená premiéra

Když je něco poprvé, tak jsme neklidní a hodně nervozní. Mnohdy naše snažení může skončit fiaskem, ovšem pocit z nepovedeného závodu nepotkal enduro nadšence z krkonošského Motoklubu Vysoké nad Jizerou, kteří připravili atraktivní enduro na více než sedmikilometrovém okruhu. Slova chvály neberou konce a všichni fanoušci endura doufají, že se příští rok ve Sklenařicích pojedou další super závody.

Cross Country Sklenařice – Vydařená premiéra
V okolí Sklenařic se Enduro nejelo poprvé, již před sedmi lety se zde jela šestidenní. Původně plánovaný termín 17. říjen byl ohrožen bohatou sněhovou nadílkou, ovšem napodruhé vše klaplo. Počasí hodně podzimní, to je pro enduráky pravý ořechový . Jak uvedlo několik účastníků, kteří poznamenali, že lepší závody letos nejeli. Na startu se objevil, jak závodnický dětský potěr, tak i zkušení mazáci v čele s mistrem světa z roku 1990 Otakarem Kotrbou a několikanásobným mistrem ČR v trialu Pavlem Balašem. Profi a hobíci jeli ve dvojicích střídající se max. po třech kolech. Děti závodili ve dvou patnáctiminutových jízdách na zkráceném okruhu. Bez dětí a licenčních jezdců se na start postavilo celkem 54 dvojic, což je pořádná porce 104 jezdců bez licence. Někteří jezdci dali přednost závodu mistrovství republiky Cross Country v Sedlčanech, ovšem ten, kdo přijel do Sklenařic určitě neprohloupil.
Malí závodníci, mnohdy potomci závodníků, vyrazili na trať jako první. Do první jízdy jako vystartoval jako smyslu zbavený klučina na pitbiku, ovšem staré přísloví říká, že první vyhrání smůlu nahání, což se také potvrdilo. Nejrychlejší startující šel k zemi hned v prvních zatáčkách a přenechal vedení malým divočákům na minikroskách, většinou značky KTM. Celkově vyhrál Lukáš Pajer, stříbrný věnec získal Jirka Hubálovský a zelený Tadeáš Danihelka.
Start profi jezdců vyšel nejlépe Martinu Malátovi (Sherco) jedoucí ve dvojici s trialistou Davidem Kadlecem před Jaroslavem Křapkou a třetím Radkem Dobiášem. Během tříhodinového časového limitu se pořadí několikrát prohodilo, lámat chleba se začal poslední hodinu, kdy trať byla již dostatečně rozbitá a také síly rapidně ubývaly. Pohár za vítězství v kategorii Profi si odvezla dvojice Jaroslav Křapka a Lukáš Kučera. Lukáš je ostříleným endurákem, který jel i loňskou šestidenní v Řecku. Kategorie Profi (jezdci s licencí) byla hodně našlapaná, např. favorizovaný tandem Martin Malát-Pavel Balaš proskočili cílem na pátém místě.
Několik minut po startu "profíků" se vydali, v několika vlnách, na trať i hobby jezdci. Trať čítající extrém test z klád, blátivé výjezdy a meze dala všem řádně zabrat. Někteří se neobešli bez obětavé pomoci místních pořadatelů. V této početně obsazené kategorii jsme mohli najít i čistě cestovní endura Yamaha XT 600 E a Suzuki DR-Z 400 S. Nejlepší z „hobíků" byli Dominik Pěnička a Adam Erlebach před domácími matadory Pavlem Zelinkou a Alešem Kučerou z pořádajího Motoklubu Vysoké.

Poděkování patří
nejen jezdcům, pořadatelům a divákům, ale v neposlední řadě velké díky také sponzorům: Univok KTM, město Vysoké nad Jizerou, P&P projektové a stavebně montážní práce, Pro Sport 56, Restaurace Na Růžku, J a J Noskovi, Autodoprava a zemní práce Jaroslav Kučera, Autošlužby Tulach, V. Pičman a M. Tulach zemní a zednické práce, Hospoda u Ruprechta, SB Sport, Motosport Petříček a MX Shop Čepelák.

Kompletní výsledky najdete na www.motoklubvysoke.estranky.cz

Výsledky Cross Country Sklenařice

Profi

1 Jaroslav Křapka-Lukáš Kučera
2 Milan Kubík - Jan Fajstavr
3 Jan Kudrnáč - Martin Chlupáč
4 Robert Vancl - Petr Petříček
5 David Kadlec - Martin Malát
6 Milan Kurfuřt
7 Daniel Mládek - Jindřich Křístek
8 Dalibor Kořínek - Jiří Knický
9 Zdeněk Mařas - Kael Bina
10 Vladimír Novatný - Michal Milš


Hobby

1 Pěnička Dominik - Adam Erlebach
2 Pavel Zelinka - Aleš Kučera
3 Michal Buriánek - Jan Nosek
4 Michal Strnad - David Maleče
5 Josef Nosek - Jan Slavík
6 Leoš Metelka - Petr Rydval
7 Libor Felgr - Libor Mařáček
8 Jaroslav Tomeš - Bohumil Vele
9 David Adámek - Petr Sadílek
10 Jan Pěnička - Ondřej Svatý

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.60
Známkováno: 5x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist