Cross Country Příkrý – Sabotovaný volný závod vyznavačů endura

Pořadatelé z Příkrého u Semil překonali všechny překážky, a připravili, stejně jako před rokem, kvalitní závod dvojic na 150 minut, kterého se zúčastnilo 67 dvojic a dva jednotlivci.

Cross Country Příkrý – Sabotovaný volný závod vyznavačů endura

V trati byly nastražené kovové bodáky

Překážkou pro pořadatele byl hlavně neznámý bezmozek, který fanouškům endura chtěl překazit chuť do závodění. Tento ignorant hrající si na ekologa nastražil do trati nebezpečné kovové hvězdice a bodáky. Ani nechceme domyslet, co by se stalo, kdyby si těchto kovových pastí nevšimli dva jezdci, kteří si okruh procházeli.
Na nastražené bodáky šlápli, a museli být ošetřeni přítomnými lékaři. Zhruba ve dvou kilometrech dráhy byl úsek doslova poset nastraženými bodáky. Organizátoři kovové nástrahy posbírali, a závod mohl, s drobným zpožděním, začít.

Kubík, Regner a Buriánek obhájili loňské vítězství

Závody si nenechali ujít účastníci letošní Šestidenní v Řecku z Motoklubu Bozkov a Jiřetín,
a také nadšenci jezdící enduro pro radost. Vypsány byly dvě kategorie, pro jezdce s licencí
a bez licence.
Startovalo se ve stylu Le Mans, a každá dvojice si zvolila vlastní taktiku střídání. Okruh o délce cca 9 kilometrů byl hodně zajímavý, a střídaly se všechny druhy povrchů – louka, bláto, lesní úsek.
Kategorii jezdců s licencí vyhrála dvojice Milan Kubík (loňský vítěz) a juniorský reprezentant Petr Hušek. Stříbrný věnec si odnesla dvojice Jan Unger, Petr Tvrdík, na bednu je doprovodili Jaroslav Křapka a účastník letošní „šestky“ Lukáš Kučera.
Hobíky ovládla, stejně jako před rokem, dvojice Jaroslav Regner, Michal Buriánek, kteří objeli o jeden okruh více, než druhá dvojice Robert Vancl, Radek Kodym. Třetí flek brali pánové Miroslav Kouble, a bývalý člen slavného West Motoman týmu Jiří Pajer.

Budoucnost je nejistá

Pořadatelé zvažují, že se další ročník konat nebude. Organizátoři vložili do příprav moře času a úsilí, které může být zničeno lidskou hloupostí. Důvodem odpůrců endura může být ničení přírody, ovšem závody se nekonají v chráněné oblasti, a obětaví pořadatelé uvedli celou trať do původního stavu. Je velká škoda, že neznámý gauner nechce, aby se v Příkrém pořádaly zajímavé, a širokému okolí známé, enduro závody.
Velké díky patří nejen pořadatelům, ale i sponzorům: Autoservis Novotný Semily, Autoservis Tomáš Kubát Jilemnice, H + F ložiska Semily, Jiří Žujič Praha, KD Moto Bozkov, Semak Semily, Autobrado Semily, FH Logistic Semily, Salewa Benešov u Semil, Style Bohemia Zásada, Beton Kouble Velké Hamry, Velkoobchod s nápoji Juska Semily, Železářství Erbanovi Semily a generální partner Pivovar Klášter. Sponzoři přichystali ceny pro závodníky do 10. místa.
Stupně vítězů podle kategorií:

Licence

1. Milan Kubík, Petr Hušek počet kol: 13 čas: 2 hod. 38 min. 30 s.
2. Jan Unger, Petr Tvrdík 13 2 hod. 41 min. 22 s.
3. Jaroslav Křapka, Lukáš Kučera 12 2 hod. 30 min. 7 s.

Hobby

1. Jaroslav Regner, Michal Buriánek počet kol: 12 čas: 2 hod. 39 min. 17 s.
2. Robert Vancl, Radek Kodym 11 2 hod. 31 min. 17 s.
3. Miroslav Kouble, Jiří Pajer 11 2 hod. 33 min. 20 s.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist