BMW vyhrálo první podnik německého Cross Country

Když tovární jezdec BMW Simo Kirssi projel vítězně cílem, prvního podniku německého Cross Country v Tollwitzu, celý tým BMW Motorrad emotivně slavil. Celý tým dobře ví, že Kirssiho premiérové vítězství je výsledkem tvrdé práce a příprav na první závod nejnabitějšího off-road seriálu v celé Evropě.

BMW vyhrálo první podnik německého Cross Country
Létající Fin Simo Kirssi na svém BMW G 450 X porazil francouzské duo Arnaute Demestera (multišampion seriálu Le Touquet) a Cyrilla Coulona, oba sedlající motocykly Yamaha. Simo nenechal nikoho na pochybách a bezpečně kontroloval vybojovanou první pozici. Závod byl odstartován nezvyklým způsobem ve stylu „Le Mans“, který osmadvacetiletému Finovi zcela nevyšel. Vystartoval jako čtvrtý a hned v prvním kole měl menší kolizi s Němcem Steffenem Albrechtem (Yamaha), která naštěstí neovlivnila průběh závodu. Kirssi se velmi brzy prokousal špičkou závodního pole na konečné první místo.

Stájový kolega 21-letý Bert Meyer, nejmladší člen továrního týmu BMW, také zajel výborný závod v okolí Tollwitzeru a zaslouženě skončil v první pětce, která objela plných 15 kol závodu, ostatní již měli o kolo méně. Bert Meyer začal velmi dobře a první kolo vedl. V průběhu závodu byl předjet trojlístkem soupeřů a v závěrečné části Cross Country svedl bitvu o 4. místo s francouzským písečným specialistou Armaudem Demeesterem, kdy německý „zelenáč“, ve službách BMW, skončil jen několik metrů za jeho zády.

První podnik německého Cross Country ukázal, že BMW se vydalo správnou cestou,
a v budoucnu budeme muset počítat s ostrými „bavoráky“ na čele off-road závodů.

Německé mistrovství Cross Country, 1. závod, Tollwitz

1. Simo Kirssi (FIN) BMW 15 kol
2. Cyrile Coulon (FRA) Yamaha 15 kol
3. Steffen Albrecht (GER) Yamaha 15 kol
4. Arnaut Demeester (FRA) Yamaha 15 kol
5. Bert Meyer (GER) Yamaha 15 kol
6. Andy Boller (GER) KTM 14 kol

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist