Journeymancup 2007

Předposlední díl značkového seriálu Journeymancup se odehrál na milovickém tankrodromu a pro tentokrát byla připravená poměrně trať, ve které nechyběly trialové pasti a zároveň rychlé rovinky.

Journeymancup 2007
Závod byl odstartován v sobotu 20. listopadu a jako obvykle startovaly Journeymany společně s kategorií užitkových čtyřkolek TR, která se jede v rámci domácích maratonů. Závodníci měli před sebou dvě a půl hodiny ostrého kroužení po pětikilometrovém okruhu a mezi jezdce na Journeymanech Gladiator 500 se zapojil i Martin Malát.


Ten je naším úspěšným enduristou, pro kterého byl milovický závod premiérou na dvoustopém stroji. Hned v úvodu měl ale smůlu, protože společně s dalším závodníkem zapadl v bahenní lázni a než se z brodu vyprostil, ostatní už měli za sebou velkou část prvního kola. Přesto Martin Malát vyrazil jako o život a zablácený od hlavy k patě statečně stahoval ztrátu.


V Journeymancupu se nakonec dostal na třetí místo za bratry Slámovi a vzhledem k minimu zkušeností se čtyřkolkou je to pro Martina určitě úspěch. Během trvání závodu najel „bahenní muž“ o kolo míň než duo Slámů, kteří jeli celou dobu kousek za sebou. Vítězem Cupu se stal Martin, druhý byl jeho sourozenec Petr a oba zásadně promluvili i do hodnocení všech užitkových čtyřkolek druhým, resp. třetím místem. Před nimi dojel pouze Can-Am Renegade Martina Plechatého a všechny ostatní japonské či americké čtyřkolky se museli sklonit před výkonem obou sourozenců jezdících na výrazně levnějším nářadí.


Výsledky

1. Martin Sláma
2. Petr Sláma
3. Martin Malát

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist