Moto Guzzi Norge 1200 (2008)

Vlastník jardakavan
Vloženo 19.4.2015
Aktualizováno 23.4.2019

Dlouho vybíraná motorka. Čím dál víc jsem jí chtěl, až jsem našel tu pravou.

První dojmy - Mám ji druhou sezonu. Najel jsem s ní už stovky kilometrů a pořad si na sebe zvykáme. Oproti Fazeru, kterého jsem měl před guzzinou, to je ve všech směrech diametrálně odlišný stroj. Co se mi líbí,je krouťák,který dosahuje maxima při poměrně nizkých otáčkách.

Motorku bych doporučil pro - Určitě ne pro někoho bez zkušeností.

Doplňky na motorce - podložka pod policajta, GIVI top case + opěrka + přídavná koncová /brzdová světla

S FZ6 čtyřhrnkem jsou zásadně odlišné: motor není potřeba vytáčet, jde krásně od spoda. Pravdou je, že vibrace jsou u dvouhrnku podstatně větší a při startu studeného motoru to vypadá,jako by měla spadnout ze stojánku . Větší hra se spojkou. V základu tlumič výfuku - bezkonkurenční zvuk. Bál jsem se informací o její velké váze. Hloupost. Těžší je, ale ovládá se dobře.
Hlavne ji používám pro cestu 15km mezi městy. Většina majitelů se dostane na cca 5.5 litrů. Dostal jsem se zatím dostal na 5.9l, při delší a hospodárné jízdě těch 5.5 - 5.8l.
17.10. - Konec první sezóny hodnotím vesměs pozitivně. Často jezdime ve dvou a na to je tahle mašina ideální. Výkon dostatečný,nedělá moc rozdíly mezi mezi jízdou v jednom nebo ve dvou.
Bacha na budíky - namočily se mi a tachometr se zasekl. Už zase po nějakém čase funguje, ale překvapilo mně to. Stejně jako neskonale nepřesný ukazatel spotřeby.
Spousta lidí říká takové to podle mně klišé, že je to mašina s velkým charisma - co to je charisma??? Jeden motorkář tady řekl, že je to směs různých nedostatků. Asi jo. Ale tak nějak si postupně zvykám.

Píny
Píny napsal 03.11.19 v 16:09

Za mě 10 b. je nádherná

pkKun
pkKun napsal 23.04.19 v 19:55 10b.

Soubor nedostatků , pěkně nazvané. Kdo si zvykne, má rád. Jinak Norge super cesťák. Je vhodnější na dloooouhé štreky, myslím delší než 15km

spike-cz
spike-cz napsal 03.03.17 v 12:51 10b.

Je prostě nádherná. Jak ten zevnějšek, tak guzí srdce se zátahem jak ďas. Gratuluju

vircom
vircom napsal 23.02.17 v 07:17 10b.

V te cervene vypada dobre

fatman
fatman napsal 22.10.16 v 16:49

Gratuluju
Krásná Guzzi!
Jo tak charisma. ..To je. ..Osobní kouzlo! Nejde to logicky vysvetlit,natoz popsat! Ale je TO tam
Tak si TO užívej! Ode mě mas 10bodů(už jjen pro ten" souhrn nedostatků" !