Aprilia SL 750 Shiver (2013)

Vlastník Stryko
Vloženo 16.4.2015
Aktualizováno 1.4.2018

Vloženo: 01.04.2018, Uskutečněno: 14.01.2018, Stav tachometru: 13525 km, Zhlédnuto: 17x, Firma: Redmoto

Po dlouho době jsem se konečně odhodlal a koupil laděné výfuky na Shivera, nad kterými jsem opravdu dlouho uvažoval, ale taky je dlouho odkládal. Rozhodoval jsem se nakonec hlavně mezi výfuky zn. SC PROJECT nebo MIVV. Nakonec jsem vybral SUONA od MIVV v nerezové variantě s karbonovými konci.
Výfuky mají samozřejmě homologaci a vyndávací DB killery, bez e-čka bych nic nekupoval, to byla podmínka. I když podle toho řevu nevím, jestli se tomu dá věřit, že nějakou homologaci mají
Montáž, nebo spíš teda demontáž byla celkem otrava, to i díky tomu, že tam mám namontované držáky na kufry (boční+horní), kabeláž od alarmu a brzdového světla zadního kufru, atd. a vymýšlení krytky pod sedlo, aby nebyla zespodu vidět izolace a vypadalo to lépe, ale nakonec se vše nějak povedlo a výfuky už jsou na moto
Zvuk bez DB killerů je opravdu brutální, s nimi je to lepší, ale pořád to je dost velký řev Bez killerů to opravdu vůbec nejde, stačilo mě 10 minut jízdy a už jsem je proklínal. Jinak ale super, na jízdy kolem komína a po okreskách s rozumných nájezdem km ideál
Každopádně úspora váhy je celkem velká (cca 6 kg) a aspoň v létě nebudou na Shiverovi topit výfuky pod prdelí, protože s originály to bylo někdy skoro k nevydržení v zácpách apod., ale jestli pocítím i nějakou změnu v průběhu výkonu to fakt nevím, spíše ne.

• 5. Servisní prohlídka v 20.000 km

5. Servisní prohlídka v 20.000 km Dělalo se: 1) Výměna motorového oleje + olejového filtru 2) Výměna zapalovacích svíček 3) Výměna vzduchového filtru 4) Výměna řetězové sady 5) Výměna chladící kapaliny 6) Výměna

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 28.03.2020
    Uskutečněno: 27.03.2020
    Tachometr: 20180km
  • Výměna Pneu (Bridgestone BT S21/Dunlop SportSmart Mk3)

Čas na změnu a vyzkoušení něčeho nového po ověřených Bridgestonech :-) Na nové Dunlopy jsem četl taky samou chválu tak jsem objednal a uvidíme, jaké budou. Označení pneu: Dunlop SPORTSMART Mk3 Přední: 120/70 R1

Typ: Údržba
    Vloženo: 29.03.2020
    Uskutečněno: 12.06.2019
    Tachometr: 19370km
  • 4. Servisní prohlídka v 15.000 km

4. Servisní prohlídka v 15.000 km Dělalo se: 1) Výměna motorového oleje + olejového filtru 2) Výměna chladící kapaliny 3) Výměna brzdových destiček 4) Diagnostika + elektro 5) Kontrola a vyfoukání vzduchového fil

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 13.04.2018