Suzuki M 800 Intruder (2007)

Vlastník Bellerophon
Vloženo 23.3.2015
Aktualizováno 28.3.2020

Zuzka je moje druha motorka, predtim jsem jezdil Virago 535. Doufam, ze casem prejdu uz na dospelou, ale zatim to vypada na dlouhou cestu.

Motorka koupena od FIRMA:Zemoto - Michal Zeman (Jindřichův

První dojmy - Oproti Viragu super podvozek, super zatah, ale o dost tezsi. Ale na to jsem si zvykl temer hned a pak uz to byla jen pohoda. Manipulace na miste byla nakonec dobra, dokonce i s pritelkyni vzadu.

Motorku bych doporučil pro - Doporucuji zacatecnikum ci tem, co jdou podobnou cestou jako ja, od male az po velkou.

Doplňky na motorce - - Originál plexi
- zadní opěrka s nosičem na míru (není originál Suzuki, protože origo má nosnost jen 5 kg a ani designově se mi nelíbila)
- 12V zásuvka na řídítkách
- pevné zamykatelné kufry s osvětlením (asi jen jedny v ČR), jsou montované na míru – připojení osvětlení je odpojitelné a kufry se dají sundat (odemknout od motorky) během chvilky a nic po nich na motorce nezůstane

Vybiral jsem ji podle vzhledu. V roce 2008 (kupoval jsem ji 1 rok starou s 2 500 km, dovezenou z Italie) to byl vzhledove narez. Vypadala jako poradnej cruiser. Design nadcasovej, zadni lampa ledkova a pod ni poradna guma. Ale nepusobila uplne ujete a futuristicky, zachovala si pritom klasickou predni lampu, kulaty budik a nejakej ten chrom. Proste mne ucarovala.

Takze ted po 7 letech a 25 tis. km muzu zhodnotit plusy a minusy:
+ design, stale je krasna, novejsi oplastovane modely, ktere se snazi vydavat za M1800 jsou fuuuj, proste ta predni lampa je moc pekna a skoda ze ji zabastlili
+ výkon - zátah dobry a plynuly az do max. rychlosti
+ dobre originalni plexi, jak odvodem vzduchu, tak taky vypada pekne
+ paradni riditka a gripy, sedlo mi to skvele do ruky
+ zvuk (u meho modelu sedla ve vyfuku jedna keramicka vypln jinak a tak se zvuk zostril, teda vsichni to rikaji)
+ je to drzak, vsechno funguje jak ma a nikdy mne nikde nenechala
+ da se z ni udelat cestak nebo odstrojit a je z toho pekny cruiser na blbnuti
+ ovladani na miste je vyborne - diky nizkemu tezisti, posezu a sirokym riditkum
+ sbalil jsem na to pritelkyni

- sedadlo spolujezdce je spatne, prej po 150 km boli zadecek
- sedadlo ridice - da se to vydrzet, ale mohlo by byt lepsi
- v rychlostech atakujicich technicke maximum motorky se zacina pri naklonech vlnit, ale to fakt uz hnidopisim, 160 km/h. na ni stejne nevydrzite dlouho, boli z toho pazoury jak cert
- brzdy - to je asi tak nejhorsi minus, protoze se tyka bezpecnosti. Vzadu je buben, boze, v dnesni dobe se snad uz nedelaji ne? No kazdopadne jsem s nim brzdil behem tech let maximalne 3x. Vepredu je kotouc, ale bohuzel jen jeden. Pokud nalozite motorku na cestu do Italie tak, ze mate narvane 2 brasny, na kazde nepromok, vzadu na nosici tezkej ranec s jidlem na 10 dni a dopredu na predni blatnik nejakou drobot, tak se kompletni vaha motorky vysplha pres 400 kg. A to fakt uz brzdite i ocima. Pokud jedete jen tak, na mensi vylet, s plnymi kufry a pritelkyni, tak to neni tak hrozne, ale stale je to naprd. A kdyz pred vami nekdo prudce zabrzdi na mokrem asfaltu, tak se vam promitne celej zivot pred ocima a vzbudite se ve chvili, kdy krecovite drzite predni brzdu, slapete na buben a doufate, ze adheze je v tomto boji s vami. Nastesti predni kolo sklouzlo jen malinko a motorku s nakladem a pritelkyni za krkem jsem udrzel. Jeste 20 cm a vedel bych, co je pevnejsi, jestli naraznik auta a nebo moje predni kolo. No kazdopadne to chce s timto pocitat a drzet si odstup a myslet i za ostatni v provozu. Ale to snad dela kazdy ne? Kdyz ale jede clovek sam, tak je to v pohode.
- budete se ji spatne zbavovat, protoze se vam bude porad libit a stane se defakto clenem vasi rodiny

fanek007
fanek007 napsal 30.03.15 v 20:10

Moc pěkná, 10 bodů jasnejch. Přeju hodně šťastnejch návratů domů.

Boža
Boža napsal 29.03.15 v 11:56 10b.

Bezva moto dávám 10 bodů

d.bar
d.bar napsal 27.03.15 v 21:29

pěkná

Diaboluss
Diaboluss napsal 27.03.15 v 11:03

Na tý jsem začínal... super motor, ovladatelnost v rámci kategorie taky dobrá. A nejlepší je na tom design!!!
Brzdy však hodně špatný a hlavně nepohodlí na delší cestování... Tak Ať slouží!!!

kotelník76
kotelník76 napsal 27.03.15 v 08:48 10b.

Moc pěkná mašina za 10b