KTM 990 Adventure / S (2010)

Vlastník JouneSs
Vloženo 22.3.2015
Aktualizováno 4.4.2020

Vloženo: 13.01.2018, Uskutečněno: 13.01.2018, Zhlédnuto: 27x

Ahoj, dlouho jsem se neozval, přesto bych rád své deníky doplnil o dvě moto dovolené které jsem absolvoval přes léto 2017. Jedním z nich byl přelet nad Rumunskem a druhý trip byla cesta po hranicích České Republiky kolem dokola. A tomuhle výletu bych se teď tady chtěl věnovat.

Plán byl jasný. Objet naši Republiku kolem dokola při čemž se co nejvíc v rámci možností držet hranic. Nechal jsem se inspirovat zde pár kluky kteří tuhle trasu absolvovali a pěli na na ni chválu. Původně jsem měl jet sám, ale narazil jsem přes FB skupinu na kluka, který mi těsně před odjezdem napsal že se přidá. A co víc vlastní taky 990 Adv. Takže super dva advíci jednou vstříc novým zážitkům a krásným místům.

Trasu jsem si předem naplánoval přes mapy.cz. Na pc naklikal, uložil do baťůžku a pak na telefonu otevřel. Celá trasa měla něco málo přes 2000 km a vzhledem k tomu aby telefon ustál počet průjezdních bodů rozdělil jsem ji na za 4. díly po cca 500 km.

1) https://mapy.cz/s/2jNcQ
2) https://mapy.cz/s/2jNd9
3) https://mapy.cz/s/2jNdi
4) https://mapy.cz/s/2jNdA

Musím uznal, že telefon navigoval celou dobu bezchybně, ale pozor chce to už mít malinko výkonnější telefon, aby zvládl větší počet průjezdních bodů. Mám Iphone 6s a popral se s tím bez problému, kolega s nějakým samsungem se celkem trápil.

Psal se myslím 25. srpen, pátek. Já po práci sedám na mašinu a vyjíždím, po pár kilometrech najíždím na plánovanou trasu. Nemám to moc daleko k hranicím. Vím, že první den pojedu sám tak se chci co nejvíce přiblížit k místu kde se potkáme s kolegou. Bydlel až někde u Náchoda kde se chtěl ke mě připojit. Cesta probíhala bez problému. Snažím se co nejvíce vyhýbat hlavním tahům. Vzhledem k tomu, že jsem ale vyjel až po práci první den toho moc nestihnu a po sedmé hodině odpoledne po cca 150 km stavím stan v polích někde u Koběřic. Stavím stan a připravuji jídlo. Druhý den ráno vyjíždím a pokračuji dál po plánované trase. Dojíždím do okolí Hejtmanovic, kde hledám místo na stan. Dneska bych se měl sejít s kolegou ten ale přijíždí až někdy za tmy a po zjištění že zapomněl půlku stanu se opět vrací domu. :D Další dny už pokračujeme ve dvou. Projíždíme jedním pohořím za druhým. Krkonoše střídají Jizerské Hory, Lužické Hory, Krušné hory atd. Spaní vybíráme náhodně, Ale snažíme se většinou mimo campy, na divoko. Poznáváme nové lidi a krásné místa naší země. Cesta probíhala bez komplikací a mašiny jely bez sebemenšího protestování. Cesty které projíždíme jsou prakticky bez provozu a bez otravných aut.
Po super sedmi dnech a cca 2100 km dorážíme na benzínku, kde se rozdělujeme. Já už to mám domů jen pár km ale kolegu čeká ještě poslední 500 km a tedy moje první etapa trasy.

Celou cestu nám nespadla ani kapka až můj poslední den při příjezdu domů začalo chcát jako z konve. Kolega nocoval někde v Beskydských horách na autobusové zastávce a myslím ten den i trasu dojel v pohodě domů.

Stejně ale nejvíc člověku dají fotky a nebo video z cesty a tak jsem jedno krátké video sestříhal.

Všem doporučuji tenhle finančně i časově nenáročný trip absolvovat. Česká Republika je opravdu krásná země tak proč si ji taky neprojet.

Dalším mým příspěvkem snad bude krátký popis o cestě do Rumuska, projíždění místních offroadových cest. Budou fotky a snad i nějaké video.

Guga (72) napsal 14.01.2018 v 11:46

Nádhera

31081 (666) napsal 14.01.2018 v 09:53

Clint. (76) napsal 13.01.2018 v 18:25

Tak to muselo byt boží

• Prodej

No a přišel čas asi na poslední záznam k téhle krásce. Přidám poslední fotky z inzerátu, než jsme se rozloučili a radost bude dělat už někomu jinému. Byla to skvělá motorka, měla své mouchy a někdy i potrápila, ale přest

Typ: Prodej
  • Moto dovolená 2018 - Rumunsko

V létě 2018 jsem s kamarádem a jeho tatkou, doufám že jednou skoro rodinou absolvoval cestu za krásami offroadu a panenské přírody v Rumunsku. Najeto zase okolo 3 tis km a další parádní moto dovolená za náma. KRásy Rumun

Typ: Dovolená
  • Moto dovolená 2019 - Cres, Lošinj

V létě 2019 jsem se svým parťákem absolvoval cestu za krásami offroadu na chorvatských ostrovech Cres, Lošinj a malý Lošinj. Najeto necelých 3 tis km a další parádní moto dovolená za náma. (y) 10 dní, bez kempu, bez uby

Typ: Dovolená