Suzuki GS 500E (1992)

Vlastník Behysek
Vloženo 15.3.2015
Aktualizováno 30.9.2016

Seřízení ventilů a další údržba

Vloženo: 25.06.2016, Uskutečněno: 24.06.2016, Stav tachometru: 84845 km, Zhlédnuto: 21x, Firma: FIRMA:MotoTrávníček (Uherský Brod)

Po opravě alternátoru mi zbyly nějaké peníze. Rozhodl jsem se nechat seřídit ventily. Váže se k tomu menší historka, díky které si to pro jistotu příště udělám sám. Říkal jsem si, nemám měrku, dám to do servisu, bude to rychle a odborně. Objednávalo se těsnění víka ventilů, protože bylo sežvýkané jak Hubba Bubba. Odhadovaná cena byla kolem 2-3 tisíc i s těsněním a mělo to být nejpozději do týdne. Motorka šla do servisu 1.6. O týden později, 10.6. volám, jak na tom motorka je. Je na tom docela dobře, nutno seřídit tři ventily, jeden byl v normě a rozvoďák je v polovině životnosti. Objednávají se dvě podložky, ale trvá to s dodáním. Ok. Za další týden, 17.6., volám, jak to vypadá. Podložky přišly, ale nebylo těsnění napínáku a gumové O kroužky, které jde sehnat jedině od Suzuki, díky svému atypické velikosti. No, dobře, takže po neděli to bude. Volám ve středu, ještě nepřišly díly. Ok. Ve čtvrtek dopoledne díly přišly, motorku mi dodělal ještě ten den a že si ji můžu vzít. Super. Cena: 6180 Kč. Nějak moc... Ano, k ventilům vyměněný vzduchový filtr. Ok. Koukám na krabici s díly a tam leží gripy. Podívám se na motorku a tam nové. Nechtěl jsem nové, ne teď když na to prostě nemám a když, chtěl jsem barevné a k tomu nové závažíčka a páčky. No... tak mám ty samé černé. K tomu dolévali olej, ok, to beru. Nějaká lehká štelovačka karburátoru, kterému se asi nové ventily nelíbily. Cena tedy nyní odpovídá. Co dál? Údajně klikovka, protože je nejspíš chycená, zadní guma začíná mizet před očima a ventilky jsou zteřelé. Kdyby se radši udělaly ty a gripy se tam nedávaly. Co už. Motorka je hotová, zaplacená, doma jsem si dal nové svíčky Denso. Staré NGK jsou v pohodě, ale zase na ně nejsou dobré recenze, tak si je schovám kdyby náhodou. No, tak vzhůru do práce, ať se zase na miláčkovi něco udělá. Nechci házet špínu na servis, s kvalitou práce jsem spokojený, s přístupem víceméně globálně taky, jen mohli zavolat a zeptat se, např. na ty gripy: "Hele, jsou staré, můžeme tam dát nové, vybereš si?" Teď mě mrzí, že jsou tam tyhle, ale měnit je už nebudu. V ceně celého servisu byl i jeden vložkovaný závit, víceméně "gratis". Se servisem bych rád udržel dál dobré vztahy. Nenechte se jen tak odradit, vskutku s kvalitou jsem spokojený.

Triger_One (0) napsal 25.06.2016 v 22:41

Hlavne ze je mazlik doma. Hold to zamrzi ty pridane veci a je to vcelku hnus, ze ti nedali vedet. Mne budou cekat rozvody,pravdepodobne ventily a tesneni spojky a mozna i neco se spojkou :/ . Hlavne at sa dobre jezdiiii a hlavne ofafrneee

• A zase rotor... část 3. kompletační

Rotor nasazen, stator i s víkem druhého motoru očištěno. Těsnění vyklepáno, všechno nachystáno. Nasazeno, zašroubováno, nic jsme nestrhli, vyměnili konektor od altíku. Olej, filtr nový. Noo... Uf, uf, uf. Baterka v pohod

Vloženo: 13.04.2017
    Uskutečněno: 13.04.2017
  • A zase rotor... část 2. drbací

Drbu se s tím jako osel, abych zjistil, že má chudá garáž nemá nic, čím bych sundal rotor. Ani jeden. Nakonec jsem psal zak1novi, který to taky dělal. Ten mi poslal šroub a čep, kterým by to mělo jít dolů. Samozřejmě, ne

Vloženo: 04.04.2017
    Uskutečněno: 04.04.2017
  • A zase rotor... část 1. poznávací

Je mi líto, ale musím přidat další postřehy. Si tak jedu, natankuju, všechno v pohodě, žádné propady ve výkonu. Když chci nastartovat, motor chytne a mlátí v něm... Takže hurá odtah. Tímto chci zároveň poděkovat pánu z B

Vloženo: 17.12.2016
    Uskutečněno: 17.12.2016