Jawa 250/559 panelka (1965)

Vlastník setr
Vloženo 20.2.2015
Aktualizováno 21.2.2015

Krásná vzpomínka na moto začátky

Jawa 350/360 Panelka: Nelze sehnat v dobrém stavu za normální peníze :-(

První dojmy - Panelka je prostě klasika na které jsem kdysi začínal a bylo mým velkým přáním si ji znovu pořídit a užívat si toho nádherného retra:-)

Jawku 250 jsem koupil od prvního majitele, kterému bylo něco málo přes sedmdesát a který na ní s manželkou procestoval celou republiku.. Má najeto zhruba 65 000km a posledních deset roků stála zakrytá v suché garáži a čekala na nadšence jako já. Když jsem ji kupoval, sice nešla nastartovat ale na první pohled mi bylo jasné, že peníze které za ní majitel chtěl, jsou za tento zachovalý kousek až na druhém místě. Když jsem si ji na vozíku dovezl domů a udělal kompletní generálku motoru( protáčela se ložiska na klice, gufera v háji atd.) a po důkladném vyčištění jsem z ní měl radost ještě větší. Zjistil jsem, že až na pár kousků které se již nedaly zachránit, je motorku zbytečné nějakým velkým způsobem renovovat. Originál lak - stačilo tempo a několik hodin leštění. Výfuky jsou také super. Jediné co budu muset koupit nové, jsou kola.
Motorka se všude cítí dobře a ničeho se nebojí Moc se těším na další pohodové projížďky po okolí

O.N.E.
O.N.E. napsal 23.05.17 v 21:07 10b.

No tak to je super To by se mi líbylo Vážně krasavice
Já totiž 250/559 sháním...když jsem se narodil v 85 tak můj otec mě tak vehementně zapíjel že první půl rok fotek se mnou má z nemocnice a z toho co zbylo z panelky se udělala fréza
Jinak ať jezdí a dělá radost

TL1000R-Karel
TL1000R-Karel napsal 26.03.15 v 20:59 10b.

Paráda!

jawys
jawys napsal 06.03.15 v 23:33

Moc pěkná
www.175jawa.wz.cz

Bikerr3979
Bikerr3979 napsal 21.02.15 v 22:21 10b.

Pěkně zachovalá.Já budu muset renovovat. mám 559,559,592,pav-41,velorex560Drž mě palce ať to má manželka rozdejchá.

Bařislav
Bařislav napsal 21.02.15 v 21:27 10b.

Parádní a krásny zachovalý kousek přeju ti at sní taky procestuješ celou republiku tak pohodu na cestách a mnoho km v sedle