BMW R 1150 GS (2000)

Vlastník Destroyer
Vloženo 30.1.2015
Aktualizováno 28.6.2018

Vloženo: 08.11.2017, Uskutečněno: 08.11.2017, Stav tachometru: 125 km, Zhlédnuto: 4x

sezóna 2017 je zlomová, motorka je v dokonalom stave, Balkánsky mototrip za mnou a tiež výjazd okolo Tatier. Tento rok som motorku vytiahol bohužiaľ len 3x najazdil asi 7000 km. Otestoval som maximálnu rýchlosť po úpravách - podľa tachometra niekde medzi 210-215 km/h pričom ja som bol ten ktorý to nezvládol psychicky. Do 180 km/h ešte obstojná akcelerácia, avšak potom je to celkom trápenie, navyše Mitas e07 Dakar sú stavané myslím že len do 140km/h, krátkodobá záťaž im však nespôsobila žiadnu ujmu. Motorka ide plynom na zadné na 1. a 2. prevodovom stupni. To som nikdy nezažil na žiadnej GS.
Koncom sezóny som sa rozhodol aj napriek všetkému posunúť sa ďalej a tak moju vernú žltú GS predám na jar. Bolo to krásnych 5 rokov brázdenia Európou, vyše 50 000 km z 90% len na viacdňových výletoch, najmä cestami a občasne necestami.
Na otázku prečo predávam takto prerobenú motorku do ktorej som vrazil kopu peňazí, je odpoveď jednoduchá. Už dlho som presvedčený že GS 1150 je to najlepšie čo kedy vzniklo a kam sa posunúť? - BMW R 1150 GS Adventure, jednosviečka, update bude po prerábke. zachovám prestavbu + niečo navyše, niečo menej, tak aby som zachoval nefalšovaný pocit čistej jazdy. Nechajme sa prekvapiť ako to celé dopadne, tento môj malý boj proti konzumu a tabletovým plastovým motocyklom. Som rozhodnutý zostarnúť pri tomto modeli.

• Finálna rozlúčka

Keďže som si splnil sen kúpou Advíka, predávam Dakarsko žltú GS. Po servise 1000km, snažil som sa opraviť vyhrievané rukoväte a podarilo sa mi spojazdniť len ľavú stranu. Vedenie som spravil vonkajškom a odpor na 8kOhm.

Typ: Reportáž
    Vloženo: 11.06.2018
    Uskutečněno: 11.06.2018
  • vyhorenie elektriky

Alpská dovolenka, ráno v dedinke Kaprun - každý to určite pozná. Pomerne vlhká noc, na neutrály dole kopcom z hotela a v tom mi môj stály motodruh - Maťo povedal pamätnú vetu po ktorej sa všetko zmenilo: "počuj, zapni s

Typ: Oprava
    Vloženo: 07.11.2016
    Uskutečněno: 26.08.2016
  • celkové vynovenie

1. predĺženie výfukového potrubia, v rámci čistoty kufrov a moderného vzhľadu, MIVV Suono koncovka. 2. nový napínač reťaze (opravný kit BMW od 2007) v motore prestalo klepanie 3. nový padací rám SW mototech - starý už

Vloženo: 30.05.2016
    Uskutečněno: 30.05.2016