renocar_unor

Yamaha MT-09 (2014)

Vlastník Míra1970
Vloženo 28.1.2015
Aktualizováno 25.8.2020

Koupena v listopadu 2014 v moto Kabourek Písek. (Dali k tomu výfuk RP zdarma). Koupil jsem hned plexi puig a padáky SW Motech. Nyní najeto 350 km a čekám na jaro.

Motorka koupena od FIRMA:Yamaha Kabourek Motoshop (Písek)

Aprilia SL 750 Shiver: Krásná, ale motor proti MT 09 slabota.
KTM 690 Duke: V nízkých otáčkach to mektalo a škubalo a výkon nic moc. Byla ale lehoučká a ovladatelná.

První dojmy - Zamiloval jsem se do ní hned při zkušební jízdě, když jsem se o ni střídal s kámošem. Předal mi ji se slovy "Na ničem lepším jsem nejel" a měl pravdu. Jedna jízda a bylo rozhodnuto. Nechtěl jsem už někde lítat 200 km/h , ale chtěl jsem stroj na vyblnutí a vyjížďky se ženou. Když se mi při zkušební jízdě jen tak sama od sebe postavila několikrát na dvojku na zadní měl jsem jasno. Krátká převodovka , váha 190kg a motor co jede pořád jako prase. Je teda pravda ,že vzhledově mě nejprve vůbec nezaujala a kdyby jí kámoš nechtěl zkusit, možná jsem měl Aprili.

Motorku bych doporučil pro - Rozhodně to nebude motorka pro začátečníky a ani pro závodníky co jezdí hlavou napřed. Je to pro lidi co si na tom chtějí zablbnout a přitom nelítat 250km/h po silnicích. To 100 % splňuje. Za mlada jsem jezdil na Suzuki DR 650 RSE a Yamaze FZR 1000 , pak chvilku staroučké XT 600. Tohle je přesně něco mezi. Dá se na tom jet v pohodě na 2-3000 otáček - kochačka a pak za to vzít a jet jak na supersportu. Jednička a dvojka (prý i trojka - zatím je to nový a nemůžu to točit víc jak na 6000 ot) jdou úplně krásně na zadní bez spojky.To jsem si vyzkoušel při tetovací jízdě .Viděl jsem i video jak to s drapákem honí v terénu.

Doplňky na motorce - Výfuk RP, plexi Puig delší, padáky SW motech, přešité sedlo

Teď čekám na dodání podkovy na víčko nádrže a bude tam i tankvag.

Na dojmy je zatím brzy (350 km) , ale jsem z ní nadšenej . Spotřeba byla lehce nad 5 l, ale zatím jsem ji nemohl pořádně protáhnout - těším se až bude zajetá.
Projeli jsme se i se ženou okolo Prahy a jako spolujezdec si nestěžovala. Takže dobrý i na výlety ve dvou.

Zvuk výfuku RP (je to na stránce skoro až dole)https://www.facebook.com/motoshopkabourekwww.facebook.com/motoshopkabourek
Trochu jsem se vycukal při kupování tankbagu. Nádrž je docela profilovaná a tak jsem 2 madnetické tankbagy vracel a nakonec se rozhodl pro uchycení na podkovu na víčko nádrže. Přijde příští týden tak doufám, že už to napotřetí klapne.

Míra1970
Míra1970 napsal 28.09.21 v 08:19

www.autocalounictvi-horacek.wz.cz
nebo teď jsem přešíval u http://www.calounictvikonir.cz/

Martinr9
Martinr9 napsal 24.09.21 v 16:26 10b.

Mohu se zeptat , kde bylo šité to sedlo na MT-09 , vypadá velice dobře , díky

Mildix
Mildix napsal 25.10.17 v 16:28 10b.

taky jsem pořídil MTčko a chci se zeptat na kolik tě vyšlo přešití sedla? to origo je fakt síla už po pár kilometrech :D

Ondro_Beast
Ondro_Beast napsal 17.02.16 v 20:28 10b.

Mega krasna :) 100 % kuusok :) krasna farba krasny ladak krasna motorka 10 b.

jurajda
jurajda napsal 06.02.16 v 18:46 10b.