Honda XR 600 (1989)

Vlastník skipel
Vloženo 26.1.2015
Aktualizováno 26.1.2015

Vloženo: 24.03.2016, Uskutečněno: 02.01.2016, Zhlédnuto: 38x

Takže nakoniec som sa rozhodol že si moju XRku nechám

Cez zimu som sa pustil do takej menšej GO Motorku som skoro kompletne rozobral. Pustil som sa do predných tlmičov. Vymenil som guferá, prachovky a olej. Olej som použil motorex fork oil 10w. Púzdra boli ešte dobré tak tie som nemenil. Na rad prišla kyvná vydlica s prepákovaním. Rozobral som ju, vyčistil, premazal všetko čo sa dalo.

Výfuk a zvody boli celé hrdzavé tak som ich trochu vyšmirgľoval, obrúsil a netrel vysokoteplotnou farbou. Nieje to nič extra ale vyzerá to omnoho lepšie ako predtým. Uvidíme koľko tá farba vydrží Do budúcna plánujem vymeniť zvody a chcel by som aj nejaký laďáčik

Kúpil som aj nové pneu Michelin Cross AC 10 120/90/18 M/C, R, TT 65 R zadná a Michelin Cross AC 10 80/100/21 M/C, F, TT 51 R predná. Vyzerajú fajn, tak uvidíme ako sa bude s nimi jazdiť.

Kostru som nastriekal bielym sprejom, už bola miestami hrdzavá, tak nech to trošku aj vyzerá.

Motor som nepolil iba som rozobral bočné bloky, spojku a hlavu. Hlavu som poslal na zabrúsenie ventilov, sediel a výmenu ventilových gufier. Do motora príde nová rozvodová reťaz a komplet spojková sada.

Karburátor som rozobral a vyčistil. Do neho pôjde nová klapka, pretože tú čo tam je, už niekto vyrábal z hliníkového plechu a nieje presne vyrezaná ako má byť. Jasný prípad napadnutia "kutilom domácim''

Takže už len čakám na diely, ešte vymením reťazovú sadu, predný brzdový kotúč a platničky, filter, plynové lanká a pár malých drobností.

Neskôr doplním..

Gepeto (1) napsal 24.03.2016 v 08:02

• Pár fotiek zo zimy 2016/2017

Pár fotiek zo zimných výjazdov ;-)

Vloženo: 15.03.2017
    Uskutečněno: 15.03.2017
  • Už jazdíme

Motorka doskladaná, takže už veselo jazdíme :-DD

Vloženo: 10.06.2016
    Uskutečněno: 10.06.2016