Kawasaki VN 800 (2001)

Vlastník DannyM
Vloženo 16.1.2015
Aktualizováno 12.11.2015

Konečne som si splnil po rokoch svoj sen :)

První dojmy - Po 20 rokoch som opäť sedel na moto, takže prvé dojmy? Nooo, skoro som pustil do gatí, nikdy predtým som na ničom s takým výkonom nesedel :) Ale je fakt, že mi padla do rúk, aj keď z počiatku riadne trasľavých :)

Doplňky na motorce - GiPro ukazovateľ zaradenej rýchlosti, komplet prerobená elektrika, LED : blinkre, zadné svetlo, kontrolky, červené podsvietenie budíka i loga Vulcan na palubke. Blatníky v lamináte, nové rovné 80 cm široké riaditká s predĺženiami, nové zrkadlá, automatické rozsvietenie predného svetla (nie manuál pri zapnutí kľúča, ale auto až po naštartovaní motora), 12v pripojka na svetle aj v kastlíku a špeciálny kábel trvalo pripojený na akumulátor na nabíjač Optimate, páskou tecmate obalené výfuky (dôvod-dizajn), farbené výfuky na čierno.

Kupoval som od kamaráta, tak som vedel históriu. Dal mi dobrú cenu a bol to pre mňa pre začiatok dobrý objem, nízky posed a ťažisko a tým jednoduchosť ovládania.

Už mám na nej niečo najazdené, takže dojmy sú stále dobré, ľahká ovladateľnosť, ťah už od nízkych otáčok, jazda vkuse na 5. stupni :)
Treba dávať pozor na brzdy, zadný bubon je tam len z povinnosti.
Jazdím s priateľkou, a úplne v pohode. Spotrebu neriešim, kamarát meral a výsledok tak cca 5,5 l/100 - je to karburátor.

Dosiaľ som menil reťazovú sadu, olej, filtre, proste bežná údržba. Jediná porucha bola vadné čidlo oleja. Dvakrát ma nechala na ceste, ale nemám jej to za zlé, kedže chyba bola na mojej strane - po pieskovaní a prestriekaní pri prestavbe moto som nedokonale vyčistil nádrž a jemné čiastočky piesku zasvinili karbec. Pomohlo komplet rozobratie palivovej sústavy a prepláchnutie technickým benzínom.

Kedže veľmi nemusím veľa chrómu , kožené doplnky a žiadne "okrášlovadlá" a mám radšej čisté línie a matnú čiernu farbu inšpiroval som sa Davidom z tohoto serveru (týmto mu chcem poďakovať za rady), a pustil sa do prestavby.
Vzhľadom na prípadné problémy na stk som s rámom nerobil nič a prestavba sa niesla len v duchu dizajnu a drobných vylepšení. Pozor som si dával aj na normované blinkre a svetlo, čo sa neskôr na stk ukázalo ako dobrý postup. Ešte mám v pláne prečalúniť a zmenšiť sedadlo (červená koža) a rozdeliť ho na dve časti - sólo a pre spolujazdca.

Moto iste na dlhšie cestovanie nie je vhodná, najviac jej sedia bočné cesty, 80-90 km/h rýchlosť, vietor vo fúzoch a vo vlasoch (obe nemám), kochanie sa krajinou, kávička, kofola...proste vypustiť stres bežného života a úžívať si jazdu.

MILUJEM JU ... MOJU KAWU a samozrejme aj moju "Ľadvinku" (priateľku).

Keď budem veľký a bohatý :) kúpim si Triumph Bonnie alebo Kawu W800 alebo Guzi V 7, prípadne Royal Enfield :)

-Jandys-
-Jandys- napsal 19.04.15 v 20:58 10b.

Pěkná stavba,povedený pekelný bajk

BaluJarda
BaluJarda napsal 01.03.15 v 09:38 10b.

Hezký VNko ,přeji pohodovou sezonu 2015 a máš to za 10

babula
babula napsal 07.02.15 v 23:09 10b.

Krása . 10b

Martineček
Martineček napsal 30.01.15 v 12:37 10b.

Po přestavbě je to nádhera Spoustu příjemných km.

jikov
jikov napsal 21.01.15 v 16:14 10b.

Krásný stroj,ať ti dělá jen radost.