Suzuki VZ 800 Marauder (2002)

Vlastník Hugito1974
Vloženo 13.1.2015
Aktualizováno 11.3.2017

Suzuki Marauder VZ 800, skvělá motorka jak pro začátečníky, tak pro pokročilé, vhodná také pro dámy pro její malou hmotnost.

Motorka koupena od Bazar - Prodejce, pohodovej chlapík, na případné nedostatky mně upozornil a "daroval" mi fungl novou baterku + instaloval. Zkušební jízda, ochotné jednání.

První dojmy - První jízdu jsem trošku riskl a jel na ní z bazaru asi 280km 14.3.2014. Ten den bylo kolem 20-ti stupňů, takže to celkem šlo. Motorka má dobrý zátah a skvělou převodovku, která dohání menší výkon vůči silnějším kubaturám. Je jí jedno, jestli jedeš sám, nebo máš za sebou baťůžek, dobré převody se projeví v kopcích a díky tomu, že motor zabírá "odspodu" můžeš jet i ve městě kolem 50km/h na pětku a není třeba na výjezdu z města podřazovat. Do ruky mi padla hned, jen jsem později udělal několik drobných úprav nášlapů a sklonu řídítek, jelikož přede mnou na ní jezdil chlapík, který je postavou 2x větší než já. I přesto jsem oněch úvodních 280km sjel celkem pohodlně bez bolesti v zádech, či sedacího ústrojí jištěn zezadu safetycarem, který řídila manželka. Laďáčky dávají motoru dobrý zvuk, jen jeho hutnost není srovnatelná s většími obsahy.

Motorku bych doporučil pro - Doporučuji začátečníkům, pokročilým - střední postavy, holkám - motorkářkám.

Doplňky na motorce - Řídítka, nášlapy, kufry, zadní kufr, laďáky, nosič, opěrka, plégo, světelná rampa, rolka, třásně, předkopy, padáky (budou).

Průměrná spotřeba - 4.02 l/100km

Tuto motorku si koupil soused a já se do ní hned zamiloval. Moje volba byla teda jasná. Do dnešního dne jsem na ní najel něco přes 10.000 km a bez sebemenších závad. Jen mně mrzí sekundární převod řetězem, kdyby byl na Marauderu kardan, snad bych ani neměl co vyčíst. Motor je dostatečně dynamický a i na pětku motorka slušně akceleruje (mám 80 kg a baťůžek něco přes 50). Brzdy jsou na váhu stroje dostatečné, ale kotouč vzadu by nebyl na škodu. Motorka se dobře ovládá v zatáčkách a je tak možné na ní jet i ostřejší jízdou, jen tě limituje světlá výška stupaček, kdy při ostřejším průjezdu zatáčky občas škrtneš o zem, ale tenhle typ motorky není o žádném řádění, to dá rozum :) Motorka je výborná jak do horských úseků, tak na rovinku, do terénu absolutně nevhodná :D Spotřeba plně naložené mašiny se pohybuje ve dvou + batožina kolem 4,5l/100km. V pohodě na ní ujedete denně 400km bez toho, abyste večer slezli a šli po čtyřech. Nějaký zápor sem taky dám...tvrdší sedlo řidiče, ne příliš pohodlný posez spolujezdce, ale pokud zvolíte rozumné úseky cesty, dá se to v pohodě přežít. Obsah nádrže 13l, mohla by být větší. Vibrace motoru, přenášené na lehkou konstrukci jsou taky malinko vyšší, ale u mého stroje je to způsobeno laďáky, které dost rozvibrují celou mašinu. Aerodynamika i s malým plégem je dobrá do 120-ti, pak už se vám obraz trošku rozostří, ale kdo lítá 160 na cruiseru? Maximálka je kolem 160km/h, ale nedoporučuji delší úsek touto rychlostí :)

Celkově dobrý stroj vhodný i pro cestování na delší vzdálenosti, jednoduchá údržba (s kardanem by to bylo ještě lepší), dostupnost náhradních dílů, až na pár maličkostí všude dobrý přístup. Doporučuji pro ty, co nechtějí vrazit do motorky moc peněz a chtějí se dobře svézt.

Dnes jsem namontovoal padáky, bylo potřeba vyřešit pár drobných problémů, ale zvládli jsme to.

2. ročník Kralických hodů, zase jsme svezli děťátka a měly z toho radost, tož tak to má být, tak je to správné :)

Jelikož nám začíná jaro, dneska jsem pořídil pár blostí a hned je naházel na motorku. Nové brašny, pás na nádrž, chlasák a zrcátka. Zase něco nového, at není Mauřík tak fádní :)

Mačeny
Mačeny napsal 14.07.19 v 23:45 10b.

Moc hezká úprava

Drtikol82
Drtikol82 napsal 17.03.18 v 10:35 10b.

Pěknej marouš

Bágio1969
Bágio1969 napsal 07.05.17 v 22:49 10b.

moc hezky vymazlený stroj.

benďa135
benďa135 napsal 11.08.16 v 22:35 10b.

krasavec

JirkaUO
JirkaUO napsal 19.12.15 v 11:24 10b.

Krásný stroj