renocar_unor

MZ ETZ 150 (1990)

Vlastník _Longr_
Vloženo 3.1.2015
Aktualizováno 22.10.2015

Moje mz je spolehlivá málo žroucí mašina, co mě nenechá nikdy ve štychu a dopraví vrámci projížděk a cílených cest tam kam potřebuji.

Motorka koupena od Pan Ladislav - Pán se potřeboval zřejmě za každou cenu zbavit motorky a tak už tak nízkou cenu (5500,-) po mích vítkách snížit na konečnou cenu 4500,-.

MZ ETZ 250: Proč jsem jí nevzal? Jednoduše proto, že jsem z moravi a v okolí 50 km se neobjevila žádná finančně přístupná motrka a když ano tak to byl v podstatě vrak.

První dojmy - Je to první "dospělá" motorka, na které jsem seděl, a proto byl muj první dojem, že to je pekelně rychlí a výkonný stroj :D. Nedovedu si představit jak jsou silné mašiny co mají 70kw, když má mz 9kw. Ale myslím, že stejný dojem má asi každý, kdo přesedlá z fichtlu na tento stroj. :)

Motorku bych doporučil pro - Rozhodně bych ji doporučil se svoji cenou, spolehlivostí a výkonem začínajícím motorkářům. Je vhodná pro studenty, protože není drahá (za prázdniny si vyděláte na dvě). Je spolehlivá a málo žere.

V součastné době dávám motorku dokupi a připravuji na mojí vůbec první motorkářskou sezónu. Na motorce se musí trochu dělat, ale i tak si myslím, že jsou to jen prkotiny (zlomená páčka brzdy, primární řetěz, kryt rozety, gripy...). Na jaře plánuji poskytnout motorce novou barvu. Zdřejmě ji nechám přestříkat na červenou, protože ta modrá mi tam rostě nesedí a už má lecos zasebou. Postupně budu přidávat dojmi a růzdné informace, co během času zjistím.

AKTUALIZACE:
Dne 2.10 jsem měl necelé 3 dny řidičák a vyjel si k dědovi. Moje cesta skončila necelý kilometr od domu v příkopě. Jel jsem 80km/h v mírné levotočivé zatáčce jsem nachvíli mrknul na budíky a bylo to. Najel jsem k okraji a potom přímo do příkopy. V tom šoku jsem ztrhl řidítka doleva, přední kolo se seklo a motorka mě vymrštila dovzduchu. dopadl jsem na ruce a pravé rameno. Motorka je naodpis a já mám zlomené zápěstí a klíční kost, kterou mi dokonce musely operovat. Ale já narozdíl od mé mámi to beru s humorem jako jednu velkou životní lekci. Za tuto nehodu jsem mohl pouze já, protože jsem neměl žádné zkušenosti a moc jsem si troufal. Momentálně (22.10.2015) se ještě léčím a chystám se na novou motorku, tentokrát veterána jawu 555 a doufám, že neskončí stejně jako moje chudák MZ. MZ skončila na díly a jelikož to odnesl hlaně rám dostal jsem zpět 75% peněz, co jsem do ní dal a mám jich dost do začátku další motorky.