Jawa 350/638 (1992)

Vlastník owenovic
Vloženo 25.12.2014
Aktualizováno 25.12.2014

Moje opravdová první motorka a veliká spokojenost.
Jsem rád,že jsem ji měl.

Motorka koupena od od známého

MZ ETZ 250: ani nevím

První dojmy - Měl jsem z ní respekt,ale jako malý kluk jsem se na ní vozil ,takže jsem věděl co a jak. :D Motorka byla pro mě těžší,ale dalo se to zvládnout. Po čase šla pryč.

Motorku bych doporučil pro - Pro začátečníky

Jako malý kluk,jsem si oblíbil motorky a to mi zůstalo. Kamarád (soused) od naproti měl zrovna tuto Jawičku. Jak vždycky vyjížděl z dvora a jí uslyšel, běžel jsem k němu at mě aspon sveze kousek cesty. Někdy to bylo dlouhé přemlouvání,ale vždy jsem ho ukecal. :D JÁ mezitím sedlal fichtla 21 a 20. Bylo mi nějakých osm let a to jsem se vyřádil pořádně,jezdil jsem i s bráchou,který měl taky fichtla a nalítali jsme se teda na nich pořádně. Postupem času byla Jawička prodána a já ani nevěděl,že šla k mému dalšímu známemu. A tak utíkal čas a mi roky. uděla jsem si řidičák na A1 potom na A2 a poohlížel jsem se po nějaké pořádné větší motorce,kterou mohu sedlat. Můj kamarád který mě ´tehdy vozil na Jawě mi říkal,že ten druhý kámoš Jawu prodává. Hned jsem za nim zašel domluvil jsem se sním, že mi jí má nechat a že si jí na 100 procent koupím. A taky se tak stalo. Konečně jsem ji měl doma i já.

Moje zkušenosti s jízdou byli ze začátku hrozné. Měl jsem z ní trochu respekt a motorka vážila něco okolo 200 kilo jak byla načančaná chromovými věcmi a dalšími doplnky jako byli brašny atd. Ale po delších projíždkách jsem si zvykl a PARÁDA.
Poruchy byli jen provozní a to se ani nepočítá za mě pohodová motorka a jsem rád že jsem si sní splnil takový ten klukovský sen. Jen mě trochu mrzí,že jsem ji potom prodal.

owenovic
owenovic napsal 18.11.16 v 21:01

díky

-Jandys-
-Jandys- napsal 29.08.16 v 09:56 10b.

I já začínal na Jawě,ikdyž měla nějaké ty chyby,tak má pořád to své kouzlo Když tak vzpomenu,kolikrát za víkend byla přestavěná,nebo jezdila s různou úpravou výfuků,no sousedi mě měli rádi A jinač vlastnil si pěkně udělaný kousek

Zub47
Zub47 napsal 07.01.15 v 16:38 10b.

Ďabluv stroj a ta modra ji fakt slušela

owenovic
owenovic napsal 26.12.14 v 19:55

To musím souhlasit, ikdyž patřím k té mladší generaci,tak stejně si rád na to zazvzpomínám. Děkuji.

fery251
fery251 napsal 26.12.14 v 09:41 10b.

jojo, dneska nad tím každý ohrne nos, ale ta doba, kdy jsme tunili a všecko vyráběli na koleně měla i svý kouzlo. Aspoň pro nás. Dnes si vše koupíš, ale tenkrát...
dnes je to lepší, samozřejmě, ale ty vzpomínky...