renocar_unor

ČZ 175 (1964)

Vlastník yjedli
Vloženo 21.12.2014
Aktualizováno 15.1.2015

CZ175 typ 470 Sport, Moje uplne prvni motorka, dostal jsem ji kdysi od meho stryce.

První dojmy - Zde se asi o zadnych dojmech moc psat neda :-), moc si toho jiz nepamatuji. Mel jsem neustale problemy s dobijenim, menil jsem take karburator a motorka spatne zatacela, mela ohnuty krk v "brejlich" patrne po narazu.

Jak jsem jiz napsal v popisu, motorku jsem dostal kdysi davno od stryce, nepojizdnou. Poopravil jsem ji a jezdil jsem na ni po polnich cestach... Ani si nepamatuji, jaky to byl typ a rok vyroby. Jen vim, ze mela 19" kola a hrazdicku, rikali jsme ji Sportka. Po nejakem case jsem koupil od kamarada motor CZ 250 ccm, vymenil ho, motorka tahla mnohem lepe Jednou jsem menil spojkove lamely, sam jsem je vlastnorucne vyrezal z korku, ale moc silne, cekal jsem, ze se ojedou, ale nic. Od te doby uz nevypinala spojka...Kdyz si potom stryc motorku vzal zpet, tak jsem si motor vzal a prodal jinemu kamosovi, ktery se dal do opravy spojky...a pri vyndavani kose mu pruzinka (nebo ten kryci plech) ulomil zub, jak to vystrelilo Tak ma na me pamatku dodnes. Kdyby nekdo z vas poznal, jaky to byl typ a priblizny rok vyroby, prosim o zpravu, upravim dle toho popis.