ČZ 125 (1952)

Vlastník LiborL.
Vloženo 14.12.2014
Aktualizováno 19.12.2014

ČZ 125 C. Takovou měl kdysi děda, který ji koupil těsně před měnovou reformou. V té době byl drobný živnostník a potřeboval se zbavit peněz. Mezi lidmi se o reformě šuškalo. Podařilo se ji zaplatit dva dny před reformou, ale motorku dostal až za 2 měsíce

První dojmy - Nikdy jsem na ní nejel, tedy z kopce ano, ale bez motoru. Na mě je malá a připadám si jak na hračce.

V roce 1992 jsem ji koupil za 500,- Kč. Dostal jsem k ní i původní odhlášený TP a katalog náhradních dílů. Dokonce se doma po dědovi našel katalog ND ještě jeden. Renovace u této motorky nepřipadá v úvahu. Budou se pouze opravovat mechanické díly a zbytek zůstane v autentickém původním stavu.

I tahle motorka má dobový tuning . Místo krytek zadních kluzáků jsou dané jakési plastové, průhledné, červené kryty, které měli sloužit jako brzdová světla. Původní majitel, který úpravu realizoval, to ale nedotáhl do konce. Při prodeji mi o tom vyprávěl, jako kdyby postavil jadernou elektrárnu. Je to už pár let, ale často na to s úsměvem vzpomínám

Marty68
Marty68 napsal 21.01.21 v 12:00 10b.

vtipný popis! Krásný , původní stav.

LiborL.
LiborL. napsal 19.05.20 v 12:12

Úplně stejně, možná je na ní víc prachu Renovovat se nikdy nebude. Maximálně se opraví mechanické části, vymění pneumatiky aby se dalo jezdit, a tím to končí

pp377
pp377 napsal 25.04.20 v 21:11 10b.

Pěkná, jakpak vypadá asi dnes?

bartikpeta
bartikpeta napsal 03.05.15 v 10:52 10b.

Krásnej původní stav, taky bych takovou rád sehnal.

Dolin
Dolin napsal 30.01.15 v 12:13 10b.

krása