Yamaha XJ6 Diversion F (2010)

Vlastník Pete23
Vloženo 29.11.2014
Aktualizováno 7.11.2016

Vloženo: 19.09.2016, Uskutečněno: 19.09.2016, Stav tachometru: 47100 km, Zhlédnuto: 67x

Když jsem se rozhodoval, kam bych letos ještě jel, dostal jsem od kamaráda Martina tip na Albanii a musím říct, že to byla miliónová volba a proč to byla výborná volba? Já jsem si užil parádní zatáčky a brácha (Tiger 800) si užil jak zatáčky tak trochu toho ofíku .
Naše cesta vedla přes Rakousko, Slovinsko, Chorvatsko, Bosnu, Černou Horu, Albanii a zavítali jsme i do Makedonie a Řecka! Nájezd za 12 dnů byl něco kolem 4500 km.
Cesta byla již tradičně bez problému, vše jsme měli připravené a motorky to zvládli na jedničku
Jelikož je složitější získat nějaké informace ohledně stavu silnic v Albanii, tak Vám tu napíšu stručně co jsme projeli...

Albánie:
SH20 - výborná silnice s novým asfaltem (něco jako Transalpina), průjezdná až do vesnice Selcë, pak asfalt končí a je tam průjezdná cesta (připravené na asfalt) a to hlavní není tam provoz za 3 hodinky jsme potkali max 15 aut...

SH21 - od vesnice Bogë začíná nový asfalt, předtím také asfalt... ale občas nějaká díra (cesta i pro silniční moto bez problému). Brácha to pak projel po offroad cestě až do Prekal (cca 5 hodin a 65 km) Já to vzal po silnici a počkal na něj v Prakalu (cca na 1,5 hod a 100 km)

SH22 - asfaltová silnice trošku díry, občas sesuv půdy na silnici... šířka silnice tak na jedno auto a motorku, projel jsem to taky bez problému na silničním moto cesta vede po horách, parádní příroda

SH23 - další super silnice, skoro nový asfalt, provoz již tradičně skoro žádný... zde dají potahat stupačky po zemi...

SH25 - asfaltová cesta, docela děravá, ale jako alternativa jak se dostat k SH23 a vyhnout se SH5 a SH22 je docela přijatelná, projedete krásnou přírodu po trajektu

SH75 - už nikdy víc hrozná silnice... určitě ne na silniční moto... jeli jsme ji z Korçë do Leskovik, cestovní rychlost cca 25 km/h

SH8 - asfaltová cesta, na albanii docela provoz na jižní straně trochu klouže, tak bacha na této silnici se natáčel Top Gear

kempy, které jsou na evropské úrovni a rozhodně mohu doporučit
Shkodra kemp kousek od silnic SH20/SH21, restaurace v kempu
kemp u Himarë krásný moře, pláž bez lidí, restaurace v kempu

zajímavosti, co stojí navštívit při cestě po Albánii
modré oko
ponorková základna

Černá Hora:
Kotor road parádní výhled ze silnice P1 na Kotor
NP Durmitor krásná cesta, nazval bych to malý Grossglockner
Kanjon Tare
M2 silnice velký provoz, ale krásná cesta

Všude jsou milí lidé a jelikož mohu porovnávat, určitě je Albánie lepší a hezčí jak Rumunsko, zatím to není tak provařený, takže tam na těchto silnicích není provoz. Jídlo zde stojí stejně jak u nás, takže to není jako ve Francii co jsem byl, kde jsme za bagetu nechali přes 5E, tady za to máte hlavní jídlo a pivo k tomu a kdo by chtěl jet více offroadu tak stačí kontaktovat Martina ten Vám určitě poradí!

Albánie je TOP pro každého motorkáře jen si vybrat zda silnice, nebo offroad

Pete23 (7) napsal 07.11.2016 v 10:35

přesně ale byla super ovladatelná motorka a když jsem jí kupoval netušil jsme kolik spolu toho najedeme bylo na čase mrknout po něčem cestovnějším...

elvis78 (133) napsal 06.11.2016 v 08:17

Tak diversion je fuč, ale Balkán je teda super

Pete23 (7) napsal 20.09.2016 v 17:55

Díky Martine

MOTOtrips (0) napsal 20.09.2016 v 15:33

Moc hezky jste si to naplánovali a ještě lépe zrealizovali. Super fotky, super země ,-)).

xvladax (1) napsal 19.09.2016 v 18:50

pěkné

31081 (670) napsal 19.09.2016 v 12:04

• Sbohem

Tak jsme ji po 2 letech a 3 měsících poslal dál :-) najeli jsme spolu 34 100 km a projeli 21 států Evropy, máme spolu nespočet zážitků (y) Díky za vše! Snad budě dělat nové majitelce jen radost ;-)

Typ: Prodej
    Vloženo: 05.11.2016
    Uskutečněno: 05.11.2016
  • Servis

Nechal jsem udělat před zimou pořádný servis, výměna svíček, vzduchového filtru, oleje, seřízení ventilů, výměna brzdové kapaliny, výměna chladící kapaliny a tak nějak všeobecná kontrola jako vždycky. :-)

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 11.10.2016
    Uskutečněno: 11.10.2016
  • Pirelli Angel GT (93)

Na Pirelli Angel GT jsem už přezul potřetí... je to opravdu výborná guma (y) na motorce vydržely 93 dnů (cca 11 430 km) Cena i s přezutím 7420 Kč

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 29.09.2016