renocar_unor

Vloženo 21.10.2014
Aktualizováno 25.4.2023

"nutná" návštěva pražírny

Vloženo: 13.10.2017, Uskutečněno: 13.10.2017, Zhlédnuto: 8x

Poslední dobou byla fakt jenom dřina na baráku, přesčas v práci 14 hodin taky dřina a dnes jsem ráno v našem přístroji připravil poslední kafe. Načínat už známou nouzovku z Lidlu se mi nechtělo, řekl jsem že si ty jejich zrnka kávy nechám na jindy a manželce se mi podařilo vysvětlit, že prostě pro to zrnkový espresso musim zajet právě sem. Jak jinak než na motorce 170km krásnou podzimní krajinou jak jinak než Dvory,Čilec, Straky, Milovice-Boží Dar, Benátky, Boleslav, Debř, Zvířetice, Bakov, Mnichovo Hr. Č.Dub a kousek pod Ještědem za odbočkama na Hamr je další odbočka na Křižany, kde se pražírna nachází.Je to vesnicce do které se sjíždí rozbitými ale krásnými serpentinami, ještě víc zamotanými než přes hřeben Ještědu. Obsluha příjemná. Kafí a dobrot přehršel.Vzal jsem na zkoušku dvě směsi na espresso. Uvidíme.Dělám první kafe espresso NO1, akorát že v presovači jsou ještě zbytky oblíbené Jihlavanky...hmm, voní hezky a chutná také zajímavě, uvidíme až udělám druhý kafe. Najeto 170km

edit: dávám si další šálek espressa NO1 z dnes navštívené pražírny a musim říct, že chuť mi připomíná lepší nakyslou logrovou kávu. Hnědá zrnková Jihlavanka a Marila u mě zatím v podobné cenové relaci vede svou plnou a hlavně rozmanitou chutí. Obě značky se dají občas koupit v akci za super peníze a proto jsou taky hned vyprodaný.Neosvědčila se mi ORO od Segafreda a ani od Lavazy, Tchibo sicilia a milano taky žádnej zázrak.O kafi Minges už nemluvim vůbec.Ještě mi přijde nový tchibo, žena měla body tak ho objednala.Uvidíme.
Taky bych mohl vyzkoušet jiné kávy z pražírny, jen 100% arabiky. No, příště.

elvis78 (132) napsal 05.06.2022 v 19:52

jo jinak abych nezapomněl, do dneška tady bereme kafe, i kolegové do práce i domů. Nejlepší arabiky s jižní ameriky a bolívie

elvis78 (132) napsal 10.01.2018 v 12:47

Hery22 (20) napsal 14.10.2017 v 15:26

Taky mám občas jako výmluvu, proč se musím projet na motorce, nějaký obchod, ale 170km zajížďku jsem teda ještě nemel :DD

elvis78 (132) napsal 14.10.2017 v 13:10

vzal jsem ckafčo do mašiny co máme v práci a musim říct, že teda voní ze všech kafí nejvíc! Chlapy ta vůně dostala, normálně po naplnění násypky to krásně zavonělo i mimo kancl a chodbu.. Dneska(už jsem vstal )piju 4 šálek a musim říct, že ta kyselost tam není, asi jsem měl nějakou pachuť z pole v hubě.
takže dobrá káva to je, zrnka má světlejší. Není extra silná a drsná

Jardas444 (10) napsal 14.10.2017 v 07:54

No,hlavně,že se máš na co vymluvit a vychází ti to .Jinak super

JirkaMetal (1) napsal 13.10.2017 v 22:20

SUPER.

• Tak na něj asi došlo

Mám nabitou Aku na cca 13,7 volt...po nastartování 12,7 a postupně pád na 12,4v když zablikám, zabrzdím , po zakvedlani plynem a vystřelení otáček k pěti tisícům jen vylétnutí na 12,7 v. Otázka zní, pokud Aku nabiju, uj

Vloženo: 21.09.2023
    Uskutečněno: 21.09.2023
  • informace

Milý deníčku, zítra jedu obhlédnout stroj, do kterého jsem se zamiloval, snad motor bude mít dobrý zvuk, protože jednou jsem slyšel tento enžin vrčet na Ještědu a měl pazvuk navíc. Jedná se o boxera BMW R1200... A taky

Vloženo: 20.09.2023
    Uskutečněno: 20.09.2023
  • Bechyně, ale ne mniška

Bratr mě nalanařil na Bechyni, že prej jezdí malá bobinka, tak jo. Mělo to být cca 154km, mimo hlavní tahy, ha ha ha Takže nejdřív jsem strašně chtěl umejt po asi roce wapkou motorku na myčce(prokoukla tak strašně moc

Vloženo: 19.08.2023
    Uskutečněno: 19.08.2023