MZ ETZ 150 (1989)

Vlastník lapinj
Vloženo 30.9.2014
Aktualizováno 18.5.2017

Výmena zadných tlmičov

Vloženo: 13.02.2015, Uskutečněno: 17.01.2015, Stav tachometru: 46600 km, Zhlédnuto: 43x

Po minulom roku čo som jazdil na zrepasovaných tlmičoch som sa rozhodol že ich predsa len radšej vymením nakoľko repas vydržal asi 2-3 mesiace, nie viac. Keďže na trhu je veľmi veľa tlmičov od rôznych výrobcov začal som premýšľať nad tým, ktoré tlmiče by boli najlepšie. Na Slovensku boli k dostaniu hlavne tlmiče made in Thaiwan na ktoré som nečítal chvály, práve naopak a keďže jazdím s frajerkou chcel som niečo čo nás oboch udrží a niečo to vydrží. Ďalšia varianta boli tlmiče vyrobené v Turecku a v Nemecku, údajne, ceny bola na oboch celkom dosť vysoká a keďže niesom v najlepšej finančnej situácii hľadal som ďalej. Dostal som sa k tlmičom Made in ČR konkrétne vyrobené v zbrojovke Breznice. Odporučil mi ich aj môj známi a cena bola celkom prijateľná no aj Poštovné nebolo najlacnejšie ale podarilo sa. Objednal som ich u známeho a za pár dní som ich mal doma aj s dobrou zľavou nakoľko som stálym zákazníkom už asi 10 rokov. Síce vyzerajú presne ako originály ale to je to najmenej. Hlavné je že tlmiče fungujú a to perfektne. Už to nieje také že prejdem cez zvlnenú cestu a ide a z motorky vyhodiť lebo tlmiče len poriadne odpružia. krásne tlmia aj keď na nej sedíme dvaja, koleso mi už nestojí nakrivo tak ako to bolo pri starých tlmičoch krásne to sedí na ceste a tieto tlmiče od zbrojovky z čr môžem len odporučiť. Super pomer cena/kvalita. (bral som 4 kusy nakoľko ich potreboval aj kamoš :) takže ich budeme testovať obaja tento rok ale prvé pocity z jazdy sú úžasné :) )

• Porucha Zapaľovania

Dátum je len orientačný, tento rok som mal pár problémov s MZ konkrétne so Zapaľovaním, vracal som sa z mesta motorka šlapala ako hodinky a pár km od domu proste prestala fungovať. Zastal som na kraji cesty vybral sviečk

Typ: Oprava
    Vloženo: 01.10.2014
    Uskutečněno: 01.07.2014
  • Oprava zadných tlmičov

Oprava zadných tlmičov nastala pred touto sezónou (2014) nakoľko tlmiče sú originál a mali toho už hodne za sebou, no a povedzme si to na rovinu, za tie roky tie tlmiče už ani nevedeli čo to olej je nakoľko všetok z nich

Typ: Oprava
    Vloženo: 28.10.2014