Yamaha YBR 125 (2007)

Vlastník kirsvi
Vloženo 30.9.2014
Aktualizováno 30.9.2014

Motorku bych doporučil do začátků určitě každému. Motorka je lehká, lehce ovladatelná a má nízko těžiště.

Honda CBF 125: důvod neuveden

První dojmy - Na motorku jsem poprvé sedl u prodejce a hned se mě zalíbili její jízdní vlastnosti,ovladatelnos a nízká hmotnost. Na motorce jsem ten den odjel domů cca 12 Km a bylo my jasno že to byla dobrá volba.

Motorku bych doporučil pro - Motorka vyhoví každému začátečníku i pokročilému jezdci na krátké popojížďky.

Doplňky na motorce - Moje YBR má mnoho úprav. Kufr givi - 39l, alarm, hodiny na řídítkách, plexík, vyhřívané gripy, zásuvku na 12V, modré podsvícení motoru, padací rámy, modrá závažíčka, modré proužky na ráfcích, přídavná dálková světla.

Motorku jsem si vybral podle toho že už od začátků jsem chtěl cestovat ale nechtělo se mě tahat z až moc těžkým varanem tak jsem hledal něco lehčího a pohodlného. Na motorce mám najeto už něco okolo 10 000 Km. Na YBR jsem byl v Budapešti a cesta proběhla bez problémů takže motorka je spolehlivá. Motorka je pohodlná, nebolí z ní prdel po ujetí 20 hodin v sedle se zastávkama. Motor by mohl mít o nějakýho toho koníka víc ale i tak se to dá v pohodě překousnout. Na motorce mě chybí 6 převodový stupeň ale i bez něho jede motorka svižně. Brzdy jsou docela v pohodě ale neuškodil by ve předu dvoupístek. V zadu jsou pakny které brzdí dostatečně. Podvozek by mohl být o něco tvrdší ale to je jenom můj pocit. Ovladatelnost je suprová díky nízké hmotnosti a nízce položenému těžišti. Jízda se spolujezdcem není tak svižná jako v jednom ale i tak se člověk i do těch prudších kopců udrží nad rychlostí 50 Km/hod. Pro spolujezdce je motorka také pohodlná obzvlášť když tam máte kufr s opěrkou. Jediný výtka co bych k YBR měl tak je úložný prostor. YBR má strašně málo místa v okolí baterky a úložného prostoru. Nevím jak to dělají ostatní kluci ale já vozím lékárničku v kufru. Když jedete opravdu šetrně s nějakým veteránem nobo pomalejším strojem 50 - 55 Km/hod. tak tam dáte 5 rychlostní stupeď a jenom lehce plyn a spotřeba vám spadne pod 2 litry na 100. Pokud jezdíte dravěji tak do 3 litrů se vlezete bez problému pokud to netočíte do omezovače. Na motorce jsem neměl žádnou poruchy a pokud se jedná o lehčí věci tak si opravím sám takže vůbeec do servisu nejezdím. Motorka se nejlépe cítí na rovinkách za městem kde si člověk v klidu pročistí hlavu nemusí to nikam hrotit. Ve městě se člověk může uřadit. Jak jsem už psal víše s motorkou jsem byl v Budapešti a motorka i já jsem zvládli 20 hodin v sedle s menšími přestávkami.