Honda XL 125V Varadero (2003)

Vlastník Petas2CZ
Vloženo 21.9.2014
Aktualizováno 15.3.2015

Výborná motorka pro mladý kluky, mezi který patřím i já. Skvělá na dlouhé cesty,ale i na kratší vyjížďky s kamarády, pohodlná.

Yamaha DT 125 X: malo vhodnych inzeratu a jelikož mám rád delší projížďky a vylety, tak nevhodná na delší cesty.
Yamaha XV 125 Virago: chopper ,,stopětadvacítka,, neni chopper :D
Yuki SM 125: málo kw :D a malo inzeratu
MZ 125 SM: to samé jako u předešlých supermot :/ a navic jsem si nedokazal predstavit jejich velikost

První dojmy - Motorka mě zaujala svou velikostí. Když se postaví vedle silnější motorky, není poznat rozdíl (po nastartování už je rozdíl patrný). Dále chválím velké, pohodlné sedlo a to jak pro řidiče, tak i pro spolujezdce. Velká nádrž jenom přídává plus na dlouhé cesty. Po prvním nasednutí i dojem neohrabanosti a taky neučinosti brzd.

Motorku jsem měl vyhlídlou už delší dobu do předu. Jak už jsem zmiňoval v prvních dojmech, motorku jsem si vybral i kvůli tomu, že vypadá jako velká motorka. Ano, píši vypadá, protože po nastartování a jízdě už se z ní stává mlaďoučký bratříček velkých mašin. Ovšem pro nás, mladé a hlavně nezpoutané je to podle mě ideální stroj. Ve vysokých otáčkác se objevuje i ,,závodnický,, zvuk, zatímco když si jenom tak klepe na volnoběh tak by ho leckdo přehlídl. Co já jsem zkoušel, tak maximálka na mém Varaderu (2003) je 120km/h, ale to už mi rvalo srdce při nějakých 13ti tisících ot/min. Jinak motorka je skvělá na delší cesty díky svému pohodlnému sedlu a velké nádrži (17l). Díky mé dosavadní zkušenosti se Simsonem S51 Enduro jsem ze začítku jaksi objevoval pocit neohrabanosti a neučinosti brzd, ale vše je o zvyku a já už si zvyk! Co se spotřeby týče, mám změřeny 4l na 100km. Jediná výtka ohledně převodovky je ,,kratký,, či ,,malý,, neutrál, který se dá lehce přeskočit. Po sejmutí sedla se otevírá úložný prostor, kam se dá uložit jak lékárnička, tak i nářádí a příručka k motocyklu. Já osobně tam mám ještě krabičku s žárovkami a reflexní vestu. S motorkou jsem koupil i kufr pro 2 hlemy, takže o úložný prostor nemám nouzi. Ohledně poruch tu nemohu ani nic psát, protože jediné co bylo měněno byla svíčka a lanko spojky. Od té doby nic. Závěrem snad dodat, že motorka je dělaná na cestování především po silnicích, ale lehčí terénu (polní cesty) se nezalekne a výborně se s nimi popere (používám pneu Pirelli Scorpion). No a na samotné silnici drží skvělě a v zatáčkách se nechá krásně naklánět.
img=http://img.motofotky.cz/upload/images/forum/2014/38/249080_106732817154187652054381343588964o.jpg][/img]

9.9.2014 - koupena -> a hned první projížďka. Ovšem trochu bojácná a opatrná, protože jsem absolutně nevěděl co od ní mám očekávat.

14.9.2014 - první větší projížďka. Náměšť na Hané -> Moravská Třebová a zpět. Celkem 100km (cca). Vyrazili jsme ve 2, no vlastně třech. Kamarád na své Keeway 125 a já, s plným kufrem batohu a ještě kamarádkou za sebou. Musím uznat že občas než se varanek rozkoukal tak se kamarád trochu vytrácel z dohledu ale jakmile chytil tu správnou notu tak už ho nic nezastavilo. Během cesty nás zlobilo občasné mrholení, takže cesta nic moc.

15.9.2014 - přezuto na nové pneu (pirelii scorpion)

Petas2CZ
Petas2CZ napsal 26.09.14 v 21:54

No mě právě zkresluje tím stylem, že od prodávajícího jsem ho koupil s tachometrem, který ukazuje +/- o 5km/h víc, takže jsem tam teda měl asi nejakejch 125 :D. Každopádně diky za komentář

Marksuperb
Marksuperb napsal 26.09.14 v 21:24

Pěkný popis Jen k té maximálce: Převod 5-tého stupně je 1:10, tudíž jsi na 13 tisíc otáček jel 130 km/h Tachometr totiž trošičku zkresluje.