KTM EXC 525 (2004)

Vlastník TOYO
Vloženo 13.9.2014
Aktualizováno 30.12.2015

KTM EXC 525 2004 , 220 MH som 3 tí majiteľ dostal som k nej komplet prýbal , je s Tp ŠPz.

KTM EXC 450: Naskytla sa mi dobrá ponuka na 525 :)

První dojmy - Takže je to môj prvý 4T.Pred tým som mal EXC 250.Je to veľký rozdiel čo sa týka správania motora , ale aj podvozku posedu atď kedže 250 bola rok 99.Motor neklepe ide pekne prvý majiteľ pred predajom vraj menil piest a rozvodovu reťaz , druhý majiteľ ju mal 3 roky , a teraz som na rade ja :) Motorka je bez vôly nič netečie , treba len doštičky do predu.

Motorku bych doporučil pro - Motorku odporúčam tomu kto ma už niečo odjazdené , ale ak budete jazdiť s rozumom tak si zvyknete :)

Motorka kúpena : 11.9.2014

Chcel som motorku s ŠPZ , pojazdiť aj off-road , ale aj po ceste , takže plánujem dokúpiť aj motardy :) Z 2T jazdiť po ceste je nič moc , čo sa týka spotreby a priebehu výkonu , a kedže som 4T nemal tak som si povedal že to skúsim.Motorka bola za 2800€ ja som hľadal niečo do 2500€ po určitom čase sa objavila na ňu cena 2600€ okamžite som mu zavolal poinformoval sa , a hneď som povedal že ju beriem.Dohodli sme sa na 2500€ Myslím si že za takú cenu taký ročnik taký stav toľko MH je super cena.Dôvod predaja bol že predavajúci sa vysipal a rozbil koleno , tak si chce dať na čas pokoj.Viete ako to je ak máte motorku pred očami no nepovozte sa na nej aspoň trochu :D

Ako náhle som si na ňu sadol hneď mi padla do ruky , vysoký posed , čo sa týka jazdy , podvozok proste super , motor , chce trochu točiť ale dá sa na tom aj kľudne zviesť ale ak otočíte rúčkou tak to ide dosť pekne.Porovnávali sme to s 300-vkou ten vrch je skoro rovnaký. Postupne budem pridávať fotky a info lebo zatiaľ mám len pár km spravených.Na zimu plánujem motorku rozobrať motor ten ešte uvidím , plánujem nové polepy nástrek rámu atď...

30.10.2014 Sezóna ukončená

Sezónu som predčasne ukončil kvôli strhnutému závitu na spojkovej pumpe (dole)
Je ulomené z hliníka , bude to treba vyvariť , vivrtať a spraviť noví závit.Takže už to nechám na zimu :)

16.11.2014 Motorka rozobratá

Motorku som celú rozobral , bude sa meniť čo bude treba , nový nástrek rámu , polepy a veľa iného viac v denníkoch :)

28.3.2015
Sezóna už pomaly ale isto začala , motorka je hotová zatiaľ šliape ako má po 15MH vymením olej a nastavím ventily.

14.4.2015 Údržba po 15MH
Prvých 15M/H od poskladania motorky.
Vymenil som olej filtre , na sitkách som našiel drobné špony , zrejme z prevodovky alebo neviem.Ventili som nastavil na 0,12 , lebo som ich mal na 0,15.
Nepáči sa mi zvuk sojky pri rozbiehani ako keby niečo o niečo šúchalo , zvuk je podobný ako keby som mal jemne stlačenú brzdu a rozbiehal sa taký ten zvuk keď sa ozíva kotúč... Neviem čo to je , spojka nešmýka ...

18.10.2015
Konečne je blato a nie prach.
Motorka ide ako má žiadne problemy mometálne 116MH potiahnem na 120 a asi to zabalím , na zimu má čaká GO motora ojnica piest ložiska... inak v lete sme vyhrali majstrák slovenska v šprinte na 200m v kategorii Enduro (:

20.12.2015 Sezóna ukončená
Takže máme za sebou krásnych 124,5MH , 5169Km ale koncom leta mi už nefungoval tachometer takže bude tam o mnoho viac km. 270L benzínu , 13,5L oleja.Motorka má teraz okolo 362MH a 10877Km.

Motorku som rozobral , ide sa meniť Ojnica , krúžky , sacie ventily + guferá , voďiaca a pritlačna líśta rozvodovky , a kopu iného , chcem poznamenať že motor je v top stave po toľkých MH , ešte by jednu sezónu zvládol bez investícíi ale ja mu doprajem :) Viac v deníkoch :)

Dawe10
Dawe10 napsal 14.09.14 v 21:38 10b.

Pěkný stroj