BMW R 1150 R (2001)

Vlastník AlexBike
Vloženo 9.7.2014
Aktualizováno 24.4.2023

Tak jsem se opět vrátil k dvouhrnku,tahle motorka je prostě tak nějak...líp postavená..

BMW R 1100 R: slušnej kus nebyl

První dojmy - První svezení bylo rozhoduj?cí...po několika zkušebkách na vylítaných 11kách a 85kách to najednou krásně řadilo,táhlo jako bejk a (asi) díky širším řidítkům,nižšímu těžišti a skvělýmu podvozku byla ovladatelnější než má bývalá FZ6.Do toho ten zátah odspodu...

Doplňky na motorce - Klín pod motorem a Y svod už na motorce byl,Padací rám SW motech jsem dokoupil.Konečně jsem sehnal za slušnou cenu i original boční boční kufry.

Zkušební jízda proběhla hned za vesnicí,na silnici jak stavěný pro motorky...no byl jsem nadšenej."Vysávání" jsem měl plný zuby a ten zvuj velkýho dvouválu,který byl navíc vybaven Y svodem byl skvělej.Pocukávání motorky na volnoběh a kroucení do boku při protočení motoru jen dokresluje charisma "hovadosti"velkýho dvouválu.Během jízdy jen šeptá a kdykoliv je potřeba zabere.Člověk nemusí pořád podřazovat,už v "cestovních" otáčkách je pod plynem k dispozici dostatek kroutícího momentu pro výjezd ze zatáčky.Tenhle charakter mi pro moje ježdění sedí,samozřejmě...na blbnutí nad 10000 ot jako s Fazerem to neni,ale tenhle styl byl zhruba jen 10%mého nájezdu,takže v drtivé většině jsem točil okolo 5000 a tam to prostě jen "nějak jelo" každá motorka má hold své a jedna (dvě?) motorky jsou málo...další věc která se mi líbí,je ten podvozek,je opravdu skvělej,po pravdě sem čekal že tak těžkopádná motorka nebude vůbec stavěná na svižnějš? naklápění.Přijde mi tak nějak tužší,mám ji pocitově víc pod kontrolou.Limitem jsou naše rozbité silnice na které Rko nemá dostatečné zdvihy - hlavně předek je dost tvrdej (hold to není GS ale s tím jsem počítal) a samozřejmě trochu válce,ale o hranici náklonu dá včas vědět indikátor na stupačce.Na závodění to sice není ale baví mě to víc jak ten 4vál.Zatím máme za sebou okolo 700km a jsem nadšenej.uvidíme co bude dál...

Tak sezona 2014 za náma máme okolo 4000,baterkku jsem vyndal - jen mě zarazilo, abych se k ní dostal musela dolu nádrž. Povedlo se mi sehnat boční kufry original BMW touring.
snad konečně vyjde pořádná dovolená na mašině,už to plánuju snad od dob co jsem jezdil na fichtlu kolem vesnice..a detailně každou zimu řeším trasu a partu od chvile,co mám velkou motorku a vždycky do toho něco vleze.

A máme květen 2015...byl jsem nucen nechat udělat generálku spojky .Minulý rok jsem dělal komplet servis a kapaliny tak letos už jen jezdit...až na pneu na které ještě dojde :) .Jinak jsem dokoupil redukci z malé na klasickou zásuvku a redukci na usb pro nabíjení telefonu a dalších přístrojů,tankvak,který oceňuji nejvíc připevněný na zadní sedačce kde o něm skoro nevím,je lehkej a vejde se do něj svačina,mobil pěneženka atd nebo i druhá helma.

Opět bylo něco naježděno, přezuto na nové Dunlopy

Tak konecne to klaplo, s motorkou jsem se podíval na Balkán.

Krassák
Krassák napsal 02.01.17 v 11:11

ahoj
pěkný Báwo vyděl jsem tvůj profil a video na Balkán bylo to super tiše závidím .
Jsem z K.Varů mám také Báwo sice krátce a rád bych vyrazil někam do světa pokud byste chtěli přibrat do party dalšího budu rád nemusí to být jen do světa ale třeba se jen projed

díky Martin

Martin2265
Martin2265 napsal 13.09.16 v 20:36 10b.

Fajné

context
context napsal 01.03.16 v 18:41 10b.

pěkná brambora přeji hodně najetých km bez nehod a krátkou zimu

MotodědekTonda
MotodědekTonda napsal 23.04.15 v 18:53

Pěkná uvidíž,že budeš spokojenej ať jedeš sám a nebo máš za sebou 150Kg náklad tak když tě nebude nikdo brzdit tak dáš u mě za5 u tebe za 6 a pojedeš třeba tak i do Bratislavy kopec nekopec je to takovej tank ale dost rychlej.

BoBo1
BoBo1 napsal 26.12.14 v 12:24 10b.

Pěkná Ať to lítá.