Yamaha XJR 1300 (2010)

Vlastník Hubi68
Vloženo 6.7.2014
Aktualizováno 6.7.2014

Mobby Dick ( Bílá velryba ) mohutná silná, umí být v míru i rozpoutat peklo mezi nohama

Motorka koupena od FIRMA:REPREmoto (Opava-Předměstí) - Přístup super, umožněna jízda před zakoupením, doporučuji

Moto Guzzi V7 Classic: moc slabá , nepohodlný posez
Moto Guzzi Griso 1200 8V: cena - ale je krásná

První dojmy - Napoprvé na ní moc foukalo, moc se mi, líbil posez a ovladatelnost . Sílu, akceleraci poznávám až nyní po 6000 km Je krásná

Motorku bych doporučil pro - XJR je pro motorkáře :-), je to motorka, na kterou chce mít hlavu a aspoň drobné zkušenosti, ale určitě se dá, vzhledem k její dobré ovladatelnostina, ní i začínat .

Doplňky na motorce - Zadní kufry, plexi štítek , který jsem ale po první 1000 km sundal, neboť mi pískalo v helmě a naháč je naháč - je krásně když fouká,

Jezdil jsem 3 roky na Kawasaki VN800 Classic. Pěkné poježdění, podívali jsme se spolu na Balaton, Slovensko, do Alp, kolem komína i dál. Je pohodlná a pro začátek ( řidičák na motorku jsem dělal 25 let nazpět ) byla super stroj. Najezdili jsme spolu skoro 24000 km během těch 3 let. Postupně jsem začal přemýšlet jinak než v autě, naučil se první otáčky ( krůčky ) , za což děkuji i svým kamarádům.

Ale čas šel dál a já začal pokukovat po strojích se zábavou, s větším Fun Factorem. Současně aby to také byl stroj pro dva, neboť jezdíme na delší trasy i vyjížďky rádi ve dvou. Moc se mi líbily Cafe Racer styl ( než jsem se na V7 poprvé projel ), a tak jsem se jednoho dne zašel podívat na starší V7 do Repre Moto. Tam stály vedle sebe ještě spolu s XJR 1300. Musím říct, že jsem se zamiloval na první pohled, což se ještě umocnilo po zážehu motoru ( v uzavřeném prostoru ). Takže jsem ji nakonec koupil, po prostudování všech možných a nemožných materiálů o této motorce ( včetně Motorkari.cz ). Nyní mám naježděno od 03/2014 6000 km , projetou severní cestu Ostrava - Praha , křížem krážem Slovensko přes Bánskou Bystricu, Levoču, Slovenský kras až na Zemlípnskou Šíravu a chystáme se do Alp. Cesty do práce 30 - 80 km jsou stále zábavnější a jezdím rád do práce i z práce
Neumím hodnotit jak se s motorkou jezdí, jaký má podvozek atd , jsem stále začátečník a zase na tolika motorkách jsem neseděl, ale jezdí se mi na ni dobře, je univerzální , dává pocit mužnosti, zvláště při mých 170 cm , jezdím na ni rád zatáčky, okrsky, dálniční úseky ( zatím jen do 200 km ), super se s ní předjíždí - předjíždím kdy chci a koho chci, akcelerace má stále ještě rezervy . Zatím jsem neměl jedinou poruchu , jen jsem vyměnil zadní gumu před Alpami vzhledem k očekávanému nájezdu km. Dunlop SportSmart II.

team-green01
team-green01 napsal 25.09.14 v 20:29

Nazdar pane, zcela jistě dobrá volba. Posílám 10b.

lacerta82
lacerta82 napsal 25.07.14 v 00:19 10b.

tohle je srdcovka ...mnoho nádherných kilometrů na tomto obrovském kusu železa

Zedsdead
Zedsdead napsal 10.07.14 v 06:26

Moc hezká moto
Mám dotaz: jaká je na cestování? Nemá moc krátkou 5-ku? Kolik točíš ve 130?
Co vibrace? Neotravují zrovna při 100-120 kmh? Co dojezd?
Dík předem za odpovědi.
Zed

464646
464646 napsal 09.07.14 v 19:45

Co říct na tuhle velkoobjemovku .Přeji hodně pohodových km .Tak at se kola kroutí dál.10b.

Jirka4137
Jirka4137 napsal 09.07.14 v 13:32

Pěkná a s těma kufírkama super. Taky o ní přemýšlím.