Kawasaki KLE 500 (2003)

Vlastník Stefek
Vloženo 5.7.2014
Aktualizováno 16.8.2015

Dvouválcové enduro, které táhne do světa.

První dojmy - Příjemné široké sedlo, dobrá výška, parádní ovladatelnost. Je to tam, jsem zamilován. Těším se na delší projížďky - pokud teda nebude papat jako tank:)

Doplňky na motorce - Kryty rukou, givi plotna, 12V na řídítkách, gps držák, boční nosiče

Průměrná spotřeba - 4.36987 l/100km

Měl jsem jenom testovací jízdu u prodejce...táhne jako drak:) a zvuk dvouválce s větším objemem...pastva pro ouška. Čekám na vyřízení dokumentace. Potom se začne bordit:)
---
Motorka je doma už měsíc. Bohužel jsem neměl celý měsíc na ježdění, spousta papírování - Ital...bože, tomudle se někdy v budoucnu rád vyhnu. A byla potřeba trochu poléčit. Destičky, pneu, olej, kapaliny. Naštěstí nikde neteče, doufám, že to tak i zůstane. Dosavadní nájezd cca 300km. Táhne odspoda, člověk otočí plynem a už to jde slyšet i cítít, leč vibrace stále nikde. Stará přední Metzelerka jemně vibrovala, nová Mitaska je klidnější, jsem zvědavý na její nájezd. 8-10k by bylo fajnových. Do zatáček jsem byl zvyklý na menší váhu, je potřeba s rozvahou, přední EBC částečně kompenzují horší brzdní vlastnosti, no zatím jsem problém neměl...ale nemám srovnání.
---
Nadešel listopad, kawinka je doma už 5 měsíc a dojmy? No ty jsou uplně božské. V sedle máme spolu přes 2000km, papká 4l/100, jako tuším, že až pofičím někam dál a časem seženu kufry, bude spotřeba někde jinde, ale i tak, že bych ji nějak šetřil to se říct nedá. Terén zatím za sebou nemá, nechám to na přístí sezonu, je potřeba nová papučka na zadek. Údržba je vskutku běžná, na zimu vytáhnu baterku a naplním nádrž. Nedávno sem se povozil na staré čz a 800 intruderu - vím je to rapidní rozdíl ale pocitově a ovladatelností, prostě tohle funduro je úžasné.

---
Tak sezona nám klepe na dveře, v nadcházejícím čase se bude obouvat zadní mitas e-07. Na tohle cestovní endurko to bude snad ideál, dlouhý nájezd, nebudu muset přezouvat moc často. Vidina letošního nájezdu je nejistá, ale plány jsou velké :)

16.8.2015
Teoreticky to bude rok co na ní oficiálně jezdím. Když se ohlédnu neřešil jsem za poslední rok žádné mega trable. Vlastně vše je jenom běžná údržba, která slouží jenom jako prevence. Zjistil jsem, že se dá jezdit za 4l/100 při dodržování rychlosti. Občas mám náladu na kochačku, člověk lehce lechtá plyn, ale ví, že jakmile podřadí a dostane se nad 5000 otáček motorka lehce kopne a přidá. Někde jsem snad četl, že nad tuto hodnotu se probouzí zbylých 10 kW z výkonu...těžko říct. Při údržbách jsem zjistil, že japonci mají vskutku malé ruce :D dostat se pro svíčky je oříšek, zde platí pravidlo - kvalitní svíčák. Ale ty jsem jenom vyměnil a jednou kontroloval. Servisní interval postupně naznačuje, že je potřeba vyměnit hadice. Vše si budu dělat ručně jako i další údržbové věci. Servisní manuál je podrobný, jsou věci do kterých se nepustím, ale pro provoz na silnici je údržba v pohodě. Jak už jsem možná psal výše, plynulost řazení je dobrá, na dálnice to úplně není, ale dá se nasadit volnější tempo. Mám vyšší plexi, ale i se svou výškou 185cm mi fučí na hlavu. Na dálnici holt zalehnout. Dotazům se nebráním. Pneu mám od Mitas, vzadu E-07 vepředu E-08...sucho voda nic neděla problém, nevím kde lidi přišli na nebezpečné vlastnosti e7 s vodou... možná mám novější směs...netuším...jako asi nemůžete klopit zatáčky jako na okruhu, ale zatím naštěstí drží.

Stefek
Stefek napsal 27.03.18 v 20:45

Vážím teda 70 :D a právě nechápu ty stížnosti okolo, nevím proč to všem žere i trávu kolem cesty. Napadá mě jedině snad rozdíl někde v použité technologii, novější CDI? 10 let je mezi něma rozdíl

Petis2
Petis2 napsal 16.06.17 v 14:21 5b.

4l spotřeba?to vážíš 60 kilo ne?já vážím 92 kilo a se spotřebou pod 5l(při jízdě se choprama s max.rychlostí 85km/h)jsem se nedostal.do 6litrů i při svižnější jízdě se dá vejít.průměr jsem měl 5.6l...