Moto Guzzi Norge 1200 (2008)

Vlastník gato1962
Vloženo 21.6.2014
Aktualizováno 13.12.2018

tagliaerba takto popisujú taliani Moto Guzzi/preklad znie kosačka na trávu/

Motorka koupena od individálny dovoz - Taliansko

První dojmy - láska na 1.dotyk..norge mi okamžite padla do ruky.To čo som čítal na fórach ako nedostatok som ja vyhodnotil ako veľké pozitíva.Vybrácie a rôzne mechanické zvuky ale aj výfukové brblanie a dunenie odlišujú Norge od iných značiek japonských alebo bmw a to jej dáva výnimočný charakter/.moje Norge má sériový výfuk/

Motorku bych doporučil pro - norge je určený na dlhe presuny po diaľnici ale aj po vedľajšich cestách a samozrejme nie je to motorka pre začiatočníka,

Doplňky na motorce - zvýšené plexi-veľký rozdiel najmä pri rýchlosti nad 120 km,uzamykatelný držiak navigácie Garmin 770, komunikator Starcom,progresívna zadná pružina Hyperpro,

20 rokov som obdivoval značku Moto guzzi a tento rok dozrel čas na kúpu.Po skúsenostiach s japonskými značkami /max.spokojnosť/ som chcel zmenu.Norge som si za pomoci kamaráta doviezol od konkrétneho majiteľa z talianska.Okolie ma presvedčovalo o nemeckej kvalite,ale tej som na šťastie odolal a vybral som si správne lebo som nenašiel dôvod prečo by som si mal jazdiťť BMW. Pohodlie,bezpečnosť,sila motora ale hlavne pocit pri jazde je neopakovatelny. Norge je motorka v pravom slova zmysle.Vybrácie,ktoré motor produkuje mám rád a pri jazde som zistil,že neunavujú.Spotreba sa pohybuje okolo 5,5 l.Bremba su fantastické aj ked norge nie je vybavené dual-systémom sú citlivé a brzdný účinok sa dá veľmi dobre dávkovať na predne aj zadné koleso,Jediný nedostatok je pri jazde so spolujazdcom škrtanie hlavného stojana o asfalt,tento jav sa mi nepodarilo odstrániť ani pritvrdením tlmenia.Dočital som sa,že jediné riešenie je vymeniť zadný tlmič komplet za Ohlins.Po výlete po toskánsku som pre zlepšenie komfortu /mám výšku 180 cm/ výmenil plexi za väčšie a rozdiel naozaj citeľný.
V tomto roku som vymenil sériovú zadnú pružinu za progresivnu a rozdiel je neskutočný.Pri jazde 2 osoby a batožina v náklonoch kde som centrálny stojan často brúsil o asfalt momentálne bez jediného dotyku.Naozaj to každému odporúčam.Čo sa týka spoľahlivosti tak Norge obstálo na 1 s hviezdičkou.Absolútne spolahlivá./najazdených cca 5000 km v roku 2015/.Čítam tu o rôznych závadách a myslím,že v prípade,že moto sa kupuje z druhej ruky je rozhodujúce kto bol jej majiteľom pred Vami.Ja som mal šťastie,lebo majitel bol pedant/60-ročný
pan doktor z Ancony,ktorý ju mal pripravenú na predaj v naleštenom stave v čistej a suchej garáži s kompletnou dokumentaciou čo kde a kedy sa servisovalo.

gato1962
gato1962 napsal 16.01.19 v 23:27

Rosi45
Rosi45 napsal 12.01.19 v 13:38 10b.

Závidím - v dobrém
Tahle motorka mě očarovala.Mám ji na PC jako tapetu. Stačila by mě i osmistovka,ale kde ji vzít
Možná zkusím také idividuální dovoz. Servis mám ve městě.

skopuzzi
skopuzzi napsal 15.12.18 v 20:44 10b.

Ty padáky jsem tam dal taky

Rikific
Rikific napsal 05.01.18 v 18:58 10b.

presne to isté mám v garaži aj ja. je to moja cca 10 motorka a prvá čo nepochadza z japonska /okrem JAWY čo mam v garaži/ je to skvela mašina , vyborne brzdy a jazdne vlastnosti na urovni superšportu /mal som ich niekolko/ s tym stojanom je to pravda už ho mam zbruseny že sa nan bojim motorku postaviť mohol by si mi napisat presne aky typ toho pruženie si tam dal nech zbytočne nelaborujem . DAKUJEM rikific@gmail.com

havrandero1
havrandero1 napsal 24.02.17 v 14:03 10b.

Zdravím tak jí mám také a jsem moc spokojený supér stroj. Zaujal mě rám dělal jsi ho nebo jsi ho koupil.