Triumph Street Triple (2008)

Vlastník mecl
Vloženo 20.6.2014
Aktualizováno 23.1.2017

Moji rodiče a i prarodiče nemají motorky v lásce (hlavně matka) a snažili se mě od toho vždy držet dál, ale když jsem přivezl Streeta domů, první co moje mamka řekla "Černá kráska". Nádherná zvuková kulisa tříválce je famózní

Motorka koupena od FIRMA:Free-moto (Prostějov 1) - První dilema v rozhodování padlo, kde zakoupit motocykl. Kupovat od přímého prodejce, nebo přes motobazar? Jsme češi a bohužel jsem neznal žádného známého, který by nabízel k prodeji prověřenou motorku a již v minulosti jsem měl špatnou zkušenost s koupí motorky od "hobby" jezdce, tak padlo rozhodnutí kup přes motobazar. Projel jsem a poptal různé motobazary ale největší pozitivní ohlas mělo právě Free-moto. Zhruba 3/4 roku sledování cen u daného prodejce, jaký rychle se motorky prodávaj a jaké modely vozí jsem byl rozhodnut, že pokuď nakonec motocykl koupím, tak právě u nich. Poradili mi, kde se většinou na triumphu objevují vady a dali mi velký prostor pro rozhodování. S prodejem jsem spokojen

Yamaha FZ6 S2: vždy jsem ji chtěl a moc se mi líbil vzhled, cenově vycházela dobře a byl jsem i rozhodnut že pokuď se mi nebude líbit Hornet, tak ji beru. Bohužel měla holka 10 zpoždění a přišla do Free-mota pozdě, jelikož mě mezi tím okouzlil Triumph
Honda CB 900F Hornet: Hondu jsem zvažoval od doporučení kamaráda. Cenové lehce dostupná, motorově na ní lidé skládají ódy a vzhledově také velice zajímavá. I kvůli tomuto stroji jsem se jel podívat do motobazaru. Bohužel v reálu jsem měl block z její velikosti (nádrž) obří mot

První dojmy - Motorka koupena 9.4.2014 a zkoušky na řidičské oprávnění "A" složené 19.6.2014. Kurz trval dlouho a na první dojmy stále čekám. Nesmírně se těším na svou první jízdu, od které nic neočekávám a jen si ji chci užít a nechat se překvapit vším s čím přijde.

Motorku bych doporučil pro - Každá motorka si najde svého pána a tahle si našla mě. Díky velikosti a hlavně nízké hmotnosti, bych ji doporučil i pro dívky. Určitě se na ní bude pěkně cestovat a ty co nechtějí jezdit se spolujezdcem je jak dělaná.

Doplňky na motorce - Doplňky při koupi:
- klín pod motor
- plexi stítek nad budíky
- kryt sedla spolujezdce

Doplňky dokoupené:
- padací protektory
- červené pásky v ráfkách (neskutečně prasecky naplapené na dvou stranách :D )

Byla to dlouhá cesta k odhodlání a koupení motorky, ale poslední dny před vyjetím si neskutečně užívám, jako, když rozbalujete dárek a těšíte se na to, co ten balící papír ukrývá.

V 17 letech jsem sbíral první zkušenosti na silnější moto, když jsem dostal Husqvarnu WR250 z 91 roku. Bylo to úžasny, ta síla v rozjezdech, blbnutí na polích a lesních cestách, na to snad člověk nezapomene, ale postupem času mě to více táhlo na silnici. Bohužel jsem se na nějakých 6 let odstěhoval do Brna na školu a tam moje touha po moto upadla na bod mrazu a travala až do začátku minulého roku, kdy si můj velký kamarád koupil XJR1300 a já jsem se mohl stát na pár jízd baťůžkem. Zde začala touha po moto dostávat novou a silnější energii, která mi pomohla k uskutečnění zásadních kroků a dnes se již mohu prohlásit za "beginner biker "

Výběr motorky byl chaotický. Stále ve mě je kousek enduro/ cestovatel jezdce a hodně jsem přemýšlel o Suzuki DL650 V-Strom, Tenérce a i o malém GSku. Silnice je ale také okouzlující a věděl jsem, že když silnici tak jedině "naháč".

Favorit byla Yamaha FZ6 S2 a Honda CB900F Hornet. Když jsem ale uviděl Street tripla, uplně jsem zapomněl na favority a musel jsem si na něj sednout. Pozice jezdce je přesně to co jsem hledal, vzhledově malá nádrž a po prostudování daného typu v časopisech a od uživatelů jsem si řekl, že to je to co hledám. Silná už od spodku, vzhledově úžasná, neokoukaná a také k tomu pomohlo, že můj bratránek zná majitele "Oliver cycles " u kterého bych mohl mít servis (taky důležité si myslím)

Motorka koupena tedy z Free-Moto, dovezena z Itálie r.v. 09/2008 po lehkém pádu na levou stranu (obroušená stupačka, ohnutá řadička a trochu sjetý přední blinkr, zadní se asi utrhly) prohlídli jsme rám a další věci, na telefonu jsme měli servisáka, aby nám ještě poradil na co se podívat a nakonec kup Moto má najeto 20 050 serviska. Budu v servisu pokračovat a ukládat si faktůry pro možný prodej ale myslím si, že na to nikdy nedojde. Na silnici je to max co bych si přál a když bude další moto tak bude enduro nebo chopper.

Omlouvám se, že nemohu poskytnout vice informací o motorce, jelikož ještě nemám nic najeto, ale budu postupně doplňovat a poctivě psát deník motorky

janekbiker
janekbiker napsal 23.01.17 v 23:45 10b.

krásný to kousek..

Toman87
Toman87 napsal 23.01.17 v 18:57 10b.

jasná volba

Pavca3
Pavca3 napsal 03.02.16 v 15:25 10b.

Krasavice ale bíla je bílá :)

krondr
krondr napsal 02.03.15 v 21:40 10b.

Super stroj i recenze.
A kde je ten deník?

Lajos.
Lajos. napsal 23.10.14 v 00:43 10b.