Honda CB 600F Hornet (2000)

Vlastník Kohoutek94
Vloženo 17.6.2014
Aktualizováno 9.6.2018

Honda CB 600F Hornet! Co více dodat, nevydržel jsem to bez motorky ani rok a musel jsem ji znovu mít. Věřím, že jsem po CBRku 125 udělal veliký krok dopředu.

Motorka koupena od FIRMA:Petr Čech - TMS Power Moto (Zlín) - Ochota, rychlost a super jednání.

Suzuki GSF 600 Bandit: Hornet je designově hezčí a Honda je prostě Honda!
Yamaha FZS 600 Fazer: Na můj rozpočet moc drahá (bavím se o roku 2002+), ovšem krásná motorka.

První dojmy - První jízda jen kousek po vesnici, ale i tak jsem cítil ten výkon, tohle bude po malém CBRku sakra velký skok dopředu. Těším se až ji po servise vezmu někam dál a užiju si první kilometry. Motorka je znatelně těžší než ta předchozí, takže si musím ještě hodně zvykat a jezdit opatrně.

Motorku bych doporučil pro - Věřím, že je vhodná pro mě. Jinak si myslím, že je vhodná pro zkušenější jezdce, rozhodně bych ji nedoporučil jako úplně první motorku. Kdo Horneta hodnotí jako slabou motorku nebo motorku pro holky, tak to v hlavě asi nemá v pořádku. Ta motorka má sílu a pro začátečníka rozhodně není.

Doplňky na motorce - Zatím žádné, v plánu jsou však padáky a lehké designové úpravy (reflexní proužky, tankpad, páčky, zadní LED světlo).

Horneta jsem po dlouhém rozhodování vybral hlavně kvůli ceně a také vzdálenosti, kam se pro něj jelo. Ono sehnat něco v okolí do 100 km byl celkem boj.
V době, kdy jsem ještě vlastnil maličké CBRko jsem pokukoval po sportovních šestkách. Mým snem bylo/je CBR 600RR, YZF-R 6 nebo GSX-R. Nástupcem mé CBRky měla být teda jedna z šestkových sportovních kočiček, bohužel jsem si díky novele zákona musel nechat zajít chuť a poohlížet se po něčem, co nepřekročí výkon 70kW. Do úžšího výběru se nakonec dostali i mnou doteď přehlížení a opovrhovaní naháči Hornet a Bandit. K nim jsem ještě přidal Fazera a SVčko.

Fazera a SVčko jsem musel kvůli ceně zavrhnout a nakonec jsem se tedy musel rozhodnout mezi Banditem a Hornetem. Ve finále tedy zvítězil Sršeň, jelikož Bandit mi nepřišel vzhledově až tak atraktivní jako právě Hornet.

Domů se tedy přivezl Hornet a já pomalu začal přiházet této nahaté krásce na chuť (přeci jen, který chlap nemá rád nahaté holky :) ).

Malinkaté zhodnocení po 1 000 km

Prozatím jsem nenajezdil nijak velkou porci kilometrů, ale i tak si troufnu napsat pár věcí, které jsem ze svých vyjížděk po okolí pochytil. Začnu asi tím nejdůležitějším, co každého zájímá, a tím je motor a s ním související výkon. Co se výkonu týče, tak i přesto, že je můj Hornet škrcený na 35 kW, jede krásně. Spodek (cca do 2500 ot./min) je lehce ucukaný, ale poté to letí krásně. Velice se mi líbí pružnost motoru, kdy není problém jet 60 km/h na 6. rychlostní stupeň a po otočení plynu plynule zrychlovat. Pro běžné ježdění, kdy rozhodně nebudete brzdami provozu, není třeba překročit hranici 6 000 ot./min. Při takovém způsobu jízdy se dá v pohodě jet za 5,5 - 6 litrů naturálu.

Brzdy jsou u Horneta parádní a není třeba používat prakticky žádnou sílu. Na brždění používám výhradně pouze jeden prst.

Převodovka je trošku hlučnější a na můj vkus i trošku tužší. Typické "klapnutí" při přeřazení mi vůbec nevadí, ba naopak.

Více toho dodám až najezdím zase nějaké další kilometry. Nyní jsem ve fázi, kdy postupně a pomalu zrychluju.

Technické údaje - Hoda CB 600F Hornet (typ PC34)

Max. výkon [kW] / ot. [min.]: 70 / 12 000
Vnější hluk: 91dB / 6 000 ot./min
Poměr výkon/hmotnost: 0.3571

Bob4555
Bob4555 napsal 28.08.14 v 20:34

Mám to stejně, neměl jsem Horneta jako první volbu ale za nic bych neměnil :) každopádně krásná motorka

LucikMucik
LucikMucik napsal 22.08.14 v 12:27

Pěkné, právě jsem koupil i stejný ročník, ať drží!

Pavlos97
Pavlos97 napsal 04.08.14 v 15:17

Krásná mašina :)

MAXA_T
MAXA_T napsal 31.07.14 v 11:57 9b.

Pěkný stroj