Honda PCX 125 (2014)

Vlastník EvadFX
Vloženo 2.6.2014
Aktualizováno 9.6.2018

Vynikající dopravní prostředek do města. Obratný, dostatečně výkonný skůtr.

Motorka koupena od FIRMA:Auto Jarov (Praha 3-Žižkov) - Dobrý přístup - doporučuji.

První dojmy - Po 15 minutách zkoušení akcelerace, brždění, otáčení jsem hned od prodejce vyrazil do ostrého provozu. První dojem byl velice pozitivní. Překvpila mě hbytost skůtru.

Doplňky na motorce - Doplňky jsem pořídil již minulý rok, bezprostředně po koupi skůtru a to topcase Kappa 46l, který se mi pokousili z motorky ukrást, což se sice nepovedlo, ale byo při tom poškozeno dno kufru, tak že popraskalo jeho dno a nedržel tak na plotně pevně. Pro zvýšení pevnosti upevnění kufru a jako prevenci dalších pokusů o jeho utržení jsem přidal ještě 3 šrouby a napevno jimi spojil kufr s plotno, takže nejdě bez odemčení a odšroubování sundat. Dláe jsem pořídil voděodolný držák na mobil a loni na podzim jsem skůtr ještě doplnil o Toucan Urbano leg cover, což je věc s velkou užitnou hodnotou zejména v nepříznivém počasí. Za deště stačí nepromokavá bunda a na nohy deku a tak se v suchej dostanu až do práce.

Najeto 250km:
Akcelerace na semaforech je výtečná. Musím dávat pozor na výmoly a retardéry - při přejezdu ve vyšší rychlosti motorka vyhazuje ze sedla (možná bych měl trošku přibrat (mám jen 90kg), aby si to víc sedlo).
Nejlépe se s PCX cítím v městském provozu. Mimo obec jsou ve vyšších rychlostech (90+) cítit nárazy větru, protože jsme oba, skůtr i já lehcí ;)

Najeto 7700km:
PCXo čeká další serviska, sem zvědavej na cenovku, kterou na mě v AUTO Jarov vybalej. Při servisce 4k to bylo něco víc než 2500Kč což je cca 3,5% z pořizovací ceny, což mi přijde hodně moc. Tak drahej (ve stejném poměru pořiz. cena/cena servisu) není ani originální servis na naše rodinné osobní auto a navíc je u auta servisní interval 5x delší než u PCXa. Doplněno 4.3.2016: 8k serviska přišla v AUTO Jarov na 2819Kč.
PCXo funguje spolehlivě, bez technických závad.
Pneumatiky (původní) se mi zdají na obou kolech zatím fajn - bez známek většího opotřebení. Za deště kloužou, někdy až děsivím způsobem. Dá se říct, že za sucha se i při ostré agresivní jízdě příliš nedostávám k hranici přilnavosti pneumatik, zato za deště (mokra) se pohybuju na samých hranicích, někdy i za nima i když jezdím jak připosranej.

Najeto 9000km (4.3.2016):
Umřela baterka, nejspíš jsem ji nechal přemrznout. Už sní nenastartuju ani hned po vyndání z nabíječky. Nová originální YUASA YTZ8V jde špatně sehnat a stojí okolo 2500Kč. Po hledání na internetu jsem se rozhrodit koupit "MOTOBATERIE GELOVÁ 12V, GT7 3, 6AH, 98A, BANNER BIKE BULL GEL 114X71X106" v MotoVšem v Jesenici za 1200Kč. Baterie je asi o 2 cm nižší a do svého místa pasuje přesně. Mám ji nainstalovanou 2 dny a zatím funguje (startuje) perfektně. Důležité je koupit baterii AGM+SLA, čili takovou, která může pracovat položená na boku.

Najeto 12 500km (15.9.2016)
PCXo je po 12k servisce. Na Jarově mě to přišlo na 3 967 Kč. Nechal jsme po 2 letech vyměnit i všechny kapaliny.
Servis chce vyměnit i brzdové destičky a ložisko variátoru (je hlučné). Díly, ale nebyly skladem, tak se bude muset provézt dodatečně.
Pneu se mi již přestávají líbit, hlavně zadní je již zřetelně ojetá. Začnu hledat náhradu.

Najeto 16 000Km (26.6.2017)
Dnes jsem dal skůtr na servisku v 16tis. Na Jarově mě přišla na 7 843,07 Kč. Mimo plánovaného servisu v 16tis. provedli výměnu ložisek variátoru, výměnu brzdových destiček a v neposlední řadě skútr přezuli na nové, dovezené pneu. Tentokrát se cena servisu vyšplhala již na více než 1/10 pořizovací cenu motorky samotné.
Pneu, na které bylo přezuto jsou Pirelli Diablo Scooter - 100/90 M/C TL 57P (zadní) a 90/90 TL 46P, zakoupeny byly v Yshop.cz za 2 081 Kč

Najeto 19 999Km (31.10.2017)
Dnes jsem nechal oservisovat své PCXo na Jarově. Dělala se jen klasická serviska při 20 000Km, která mě přišla na 3 871Kč. Pneu Pirelli, který byly obuty při minulé servisce (16 000Km) jsou úžasné, perfektně drží i za mokra. Jsou nesrovnatelně lepší než ty co na PCXu byly z výroby.

Najeto 21 422Km (17.5.2018)
Rozhodl jsem se sve PCXo prodat pro jeho nevyužitost. Nejprve je však potřeba zajet na technickou, která končí 19.5.2018.

Najeto 21 450Km (21.5.2018)
PCXo je po technické kontrole - bez závad. Připravena k prodeji.

28.5.2018 - PRODÁNO

obelixx
obelixx napsal 22.06.14 v 13:07 7b.

červená je prostě k hondě nej co ?

obelixx
obelixx napsal 14.06.14 v 16:06

Zkus koupit jine pneu ! Originaly jsou na nic .:( vazne se to vyplati zvlast kdyz je mokro. !