Aprilia SR Max 125 (2013)

Vlastník petrasdominas
Vloženo 31.5.2014
Aktualizováno 5.7.2014

Nádherný design, velký skůtr, bílá barva, je podstatně větší než původně uvažovaná Honda PCX 125.

Motorka koupena od DV moto Zlín - dobré

Honda PCX 125: Na fotkách vypadá velký, ale je to prťavý skůtřík

První dojmy - Nejel jsem na moto asi dvacet let a tehdy to byl Pionýr. První jízda z prodejny na Aprilce : 15.ledna v 18.hod.,teplota okolo nuly, tma a přede mnou prvních dvacet Km. Zpočátku docela děs, měl jsem jen civilní oblečení, které okamžitě profouklo, stroj se zdál labilní a bylo obtížné udržet plynulou rychlost. Buď jsem jel moc pomalu, nebo moc rychle. Ale domů jsem přijel jako okresní vítěz a těšil se na další jízdu.

Motorku bych doporučil pro - Nejvhodnější je pro majitele "B" řidičáku, který jezdí po dobrých cestách a to "okolo komína" i na delší výlety.

Měl jsem jen Béčko řidičák, tak jsem si vybral tu nejkrásnější a nejvýkonnější stopětadvacítku renomované značky.
Za tři měsíce, do poloviny dubna 2014 jsem najel 2000 Km. Motor je naprosto skvělý, po rovině to jelo 110 Km/ Hod. Spotřeba byla neuvěřitelná okolo 2.7l/100 Km. Brzdy, kotouče i vzadu, příjemné, dostatečně účinné. Výborný je úložný prostor pod sedlem i se zásuvkou. Palubní počítač je dobrý pomocník, má všechny běžné funkce a také hlásí potřebu zajet do servisu, vyměnit řemen apod. Topení na nohy je opravdu i v zimě cítit, prohřeje boty v oblasti kotníků. Velmi dobrá je ochrana celé postavy proti proudícímu vzduchu. Samozřejmě se nevyskytla žádná závada. Na kvalitním asfaltu výborně sedí i ve velkých náklonech. Je pohodlný, ergonometrický, v pohodě jsem zvládl i 3 hodiny jízdy v kuse.
Nectnosti se ukázaly také. Při maximální rychlosti byl stroj nepříjemně citlivý na poryvy větru. Měl jsem pocit jakési nebezpečnosti, protože jezdec nemůže v kritické situaci (vyhýbací manévr, nerovnost na vozovce) stisknout koleny nádrž a tím se pevně spojit s motocyklem, ale jen tak vlaje a drží se jen řídítek. Stroj nemá rád nekvalitní (díravý nebo zalátaný) asfalt, to pak nebezpečně skáče a drncá.