Kawasaki W 800 (2014)

Vlastník Petr59
Vloženo 26.5.2014
Aktualizováno 27.11.2018

Nádherné retro, připomíná anglické mašiny 60. let, na "stará kolena" výborná volba.

Motorka koupena od FIRMA:Jiří Lhotský - Moto Lhotský (Kynšp - Bez problémů, dá se domluvit, při objednání dílů je někdy dobré se připomenout :-)

Moto Guzzi V7 Classic: Kawa mi připadala vzhledem jako klasičtější retro, je i pečlivěji zpracovaná, ale hlavně - MÁ královskou hřídel :-)

První dojmy - Pohodová motorka, pohodlná. Dostatečný výkon a skvělý kroutící moment. Velmi přesné řazení rychlostí. Díky úzkým pneumatikám se snadno vodí v zatáčkách. Překvapivě dobrá jízda i po horších silnicích. Příliš utlumené výfuky - vyřešeno na konci roku 2014 jednoduchou úpravou - konečná verze úpravy viz video https://www.youtube.com/watch? v=7SPuDdSJjt8

Motorku bych doporučil pro - Pro koho je moto nejvhodnější? No samozřejmě především pro mne:-) ! Ale i pro všechny ostatní, kteří se chtějí navrátit ke klasice a nepotřebují vysoký výkon se složitou elektronikou. Kdo se chce pohodlně vozit a oželí kontrolu trakce nebo ABS, bude velmi mile překvapen.

Doplňky na motorce - Vzhledem k tomu, že bych rád zachoval image motorky ze 60. let, přidal jsem stylový chromovaný zadní nosič, po kratším váhání i chromovaný padací rám. Dokoupil jsem u Luise set na rozšíření zrcátek, takže už nevidím svoje ramena, ale to, co se děje za mnou. Dále jsem doplnil opěrky bočních brašen a na zakázku vyrobené kožené boční brašny. Na delší cestování sadu velkých textilních brašen od Louise. A provedl jsem jednoduchou úpravu výfuků: odvrtal původní vnitřní trubky. Pro případ zpětného utlumení mám vyrobenýl do vnější trubky vysoustružený váleček s otvorem a do něj vnitřní trubku s vyfrézovanými drážkami ve skryté části ! Navíc lze přecvaknout zpět původní neupravovanou trubku. Motorka i bez vložených trubek neřve, ale je přijemně slyšet. Snad jsem jí navrátil zvuk původních mašin ze 60. let (posoudit můžete zde: . Zatím poslední úpravou je za pomoci silných neodymových magnetů k nádrži přidělaný chromovaný držák z Triumpha, který se montoval na Twins od roku 1956 do 1968. Na ten v případě potřeby přidělávám koženou vyrobenou brašnu nebo louisácký tankvak.

W800 se mi líbilo hned po zahájení výroby, vlastně jsem pošilhával kdysi už po W650, jenže v té době jsem kupoval jedenáctikilo Virago. Wéčko je pohodlné a obratné, nižší výkon motoru je bohatě kompenzován velkých krouťákem při nízkých otáčkách a na moji oblíbenou rychlost v rozmezí 90-110 km/hod bohatě stačí. A z této rychlosti je ještě schopno dostatečně akcelerovat při případném předjíždění. Při delších přesunech (400-600 km) žádná únava! S Kawou jsem se sžil, mám v okolí několik krásných zatáčkovitých silniček, kam si občas jezdím lehce zablbnout. V září 2018 jsme s kamarády na Wéčkách projeli Velkou Alpskou v Savojských Alpách a cestou domů ještě Stelvio. naprostá spokojenost i na delších přesunech. Galerie z této cesty k dispozici zde: https://www.zoneram...wCyiE6KtupJXIpetpDb0 .
Občas se dostanu i na polňačky, které Wéčko zvládá také.
Pokud by měl někdo zájem o facebookovou diskuzi, odkazy na videa apod., o retro mašinách, založil jsem stránku nejen pro Wéčka

"> https://www.faceboo...908122503.jpg][/img]

Bud
Bud napsal 15.08.19 v 23:02 10b.

Pěkná motorka, hezky sis ji upravil na cestování. Přeji hodně šťastných kilometrů..

fido.tc
fido.tc napsal 10.03.19 v 10:53 10b.

Pěknej zvouček

vwlasta
vwlasta napsal 28.11.18 v 21:26 10b.

Tož pěkné strojek

koudelka_v
koudelka_v napsal 27.11.18 v 13:27 10b.

Moc pěkná... Líbí se mi tento typ motorek, snad si jednou nějakou podobnou pořídím... Přeji hodně pohodových kilometrů!

Capan
Capan napsal 27.11.18 v 06:28 10b.

Pekná klasika,aj recenzia.