Jawa 250/559 panelka (1963)

Vlastník Otakar65
Vloženo 2.5.2014
Aktualizováno 6.4.2017

Vloženo: 07.05.2017, Uskutečněno: 02.05.2017, Zhlédnuto: 11x

Jak už to tak u jaw bývá, není vše jen růžové. Po dojetí domů z cesty z Horní Branné jsem po zastávce doma chtěl jawku odvést do garáže vzdálené ccá 1km. Ale ouha, nenaskočila, ba ani nehrkla. Šel jsem na to tedy od píky a zjišťoval důvod. Nejprve přívod paliva - benzín teče a je cítit. Pak svíčka - jiskru háže. Poté jsem sundal pravé víko a mrknul na předstih. Už jednou jsem s ním dělal, tak mě napadlo, že by tam. A ono ano. Pošteloval jsem a naskočila na první našlápnutí. Dojedu do garáže, doleju benzín a už zase nenastartuju. Rovnou jdu na kladívko a ono má bolístku. Ten "papundeklovej" zobáček jezdící po osičce byl ulomen. Tedy objednávka, zpětná montáž a po kontrolní jízdě opět funkční. Tak jsem tak uvažoval, že možná po těch letech práce mělo kladívko nárok. Ujeto kontrolních 20km.

• montáž tachometru a prasklých žárovek

Během letošní cesty na Souš (která byla ještě po zimě nakonec stejně uzavřená) mi praskly žárovky, tak jsem musel jet zpátky domů a vyměnit. Objednal jsem žárovky i tachometr, který mi stále nefungoval. Když vše došlo, t

Typ: Údržba
    Vloženo: 04.05.2018
    Uskutečněno: 04.05.2018
  • Nedělní výlet na Sychrov

V neděli jsem vyrazil na malou dopolední vyjížďku. Dal jsem si limit tak na dvě hodinky a vyrazil. No nejdřív jsem dolil nádrž, abych někde cestou nepřepínal na rezervu a nemusel hledat benzínku. Nemám moc rád rychlostní

Vloženo: 21.06.2017
    Uskutečněno: 18.06.2017
  • Zopakování jízdy přes Smědavu

Zopakoval jsem si ve všední den první jízdu po zprovoznění uskutečněnou dne 1.5.2014, která tehdy skončila bouračkou. Tentokrát proběhla cesta bez komplikací a okruh z Liberce přes Smržovku - Desnou - Souš - Smědavu - Bí

Vloženo: 21.06.2017
    Uskutečněno: 08.06.2017