BMW F 650 CS (2002)

Vlastník jajamisak
Vloženo 23.4.2014
Aktualizováno 30.4.2015

Super motorka na kochání krajinou, pěkně se ovládá v malých rychlostech. Motorka je pěkně úzká, takže se všude vejde.

Honda CBF 500: škoda že je jen naháč... aspoň malá kapotáž se hodí ...
Honda CBF 600S: na mě docela težká

První dojmy - Skvělá ovladatelnost. Brzdí pěkně. Od 3500 otáček pěkně táhne. Pozitivní dojmy kazí jen zrcátka, které se sami sklápějí, když se trošku víc vezme za plyn .(opraveno kápnutím sekundového lepidla na ocelovou kuličku na které se zrcátko otáčí, při schnutí lepidla je třeba točit zrcátkem aby se vytvořila vrstva lepidla po celé ploše, teď jsou zrcátka naklápět a zároveň drží i při 150 km/h :-)

Motorku bych doporučil pro - Moto je pro ty co mají rádi jednoválce ... a pro každého, kdo nemusí jezdit rychle. Motorku bych dále doporučil i začátečníkům, kteří mají cit v pravé ruce :-).

Doplňky na motorce - padáky SW-motech, držák GPS, vyhřívané hefty, kufr o objemu 35 litrů

Moto jsem si vybral pro cestování na kratší i delší vzdálenosti po ČR a blízkém okolí. Zvládne jet pohodových 90 km a když potřebujete, dá se s ní jet i ostřeji. Maximální rychlost je s kufrem okolo 170 km/h podle tachometru. Bez kufru 190 dle tachometru a 180 podle GPS. Ale tato motorka není o rychlosti v přímém směru, je na klikaté silnice do cca 130 km/h, proto jsem si ji vybral. Oproti mé předchozí CBF-ce 125 má podstatně lepší brzdy a taky o cca 40kg navíc. Na pětku při tachometrové 90 km/h točí 3500 otáček. Přední brzda je pěkně dávkovatelná a zadní jde dobře přibržďovat bez zablokování kola.
Motorka koupena s 28225 km na tachometru.

Z důvodu, že má motorka nádrž přesunutou pod sedadlo. Má motorka mezi řidítky a sedlem tzv. stuff bay (bazánek), kde je možné uložit a zamknout přilbu. Do tohoto prostoru se dá také umístit "topcase" od BMW, nebo tankvak. Dobře se tam vejde 15 litrový batoh bez zádové výztuhy.

Pod sedadlem moc úložného prostoru není. Kromě nářadí k motorce se tam vejde jen reflexní vesta, nebo nějaké drobnosti.

10.5.2014. Stav tachometru 28850. Spotřeba zatím 3,6 litru na 100 km. 85% okresky , 15% dálnice. Na motorce přibyl zadní kufr o objemu 35 litrů, opraveno sklápění zrcátek při vetší akceleraci.
Zatím jsem s výběrem této motorky moc spokojený ...

Motorka je primárně určena na asfaltové cesty, ale dá se na ní jezdit i po polních cestách na dálnici v pohodě udrží 130 km/h. Při vyšší rychlosti už na ní hodně fouká.

28.7.2014 Stav tachometru 31675 km . Průměrná spotřeba od pořízení 3,5 l/100 km.

Nejdelší cesta co jsem na ní zatím podnikl byla 306 km, nic mě po ní nebolelo, takže už se těším na další větší výlet. . Průměrná spotřeba byla 3,3 l/100 km.

Při jízdě po polní nebo lesní cestě je potřeba dávat pozor, aby se Vám nic nedostalo k řemenu.

28.4.2015 Stav tachometru 35515 km. Před cca 1000 km byla vyměněna ložiska a gumy v rozetě. Jinak je vše OK.

Michal.72
Michal.72 napsal 20.08.22 v 16:36 10b.

Super stroj

Milan1963
Milan1963 napsal 24.04.14 v 09:33 10b.

Zajímavá motorka, určitě ale i k delším cestám. Sám mám totožný motor ve své Jawě a cestuje se na ní skvěle. Přeju tisíce pohodových kilometrů.

JirkaMetal
JirkaMetal napsal 23.04.14 v 17:28 10b.

Zvláštní a zároveň krásný bavorák gratulejšn

Woky
Woky napsal 23.04.14 v 16:10 10b.