renocar_unor

Suzuki VZ 800 Marauder (1998)

Vlastník Petasek69
Vloženo 15.4.2014
Aktualizováno 19.7.2017

Marauder VZ 800 M , středně veliká motorka.

První dojmy - Překvapilo mne, že motorka ihned "padla do ruky" a okamžitě sem se na ní cejtil dobře. Chvilku mě ale trvalo si zvyknout na předsazené stupačky, jízdní stabilita ve velmi nízké rychlosti tím dost trpí.

Motorku bych doporučil pro - Doporučil bych ji tomu, kdo má rád tento styl,klasickou stavbu,hledá střední velikost motorky,a chce si užít pohodovou jízdu.

Doplňky na motorce - Prozatím pouze předkopy,plexi,opěrka,nosič,brašny,vejfuky,pás na nádrž, protože zip od kalhot umí udělat na laku nádrže docela paseku a pár drobností.

Tuto motorku sem si vybral, protože se mě prostě líbí , je to moc pěknej stroj na pohled, a to i bez jakýchkoli úprav. Jelikož měřím na výšku přes metr osumdesát a váhu v současné době také mám trochu vyšší, menší mota pro mne neměly význam.Taky sem vyřadil stroje s nízkou nosností,když sem chtěl jezdit i ve dvou. Samozřejmě sem před koupí vyzkoušel i nějaké jiné v této kategorii a s objemem do litru,ale tato mi sedla tak nějak nejlip.
Zadní brzda by mohla mít vyšší účinnost, ale přední to zvládá v pohodě. Taky se mě zdají příliž měkké přední vidlice, ale to zde píše téměř každý, kdo má Maraudera.Věčinou jezdím s "baťužkem" tak je potřeba s tím počítat.Překvapivě motorka s jízdou ve dvou nemá žádný problém, jak co do stability,tak do svižnosti.Zátah má krásně odspodu, není potřeba ji nějak vytáčet, přesto když je potřeba tak se nechá a vůbec neprotestuje
Prozatím jsem na ní najel něco přes 3t.km, začínám druhou sezónu, tak doufám , že další tisíce km přidám
Pokud někdo chce závodit na dálnici co to dá, měl by se poohlídnout jinam, tato motorka je o pohodě a požitku z jízdy ,třeba zajímavou krajinou.

Po dvou odjetých sezonách musím konstatovat, že koupit tuhle motorku byla dobrá volba. Nejen že je na ni velmi pěkné pokoukání, ale je i dosti spolehlivá.Zatím jsem ze závad měl pouze poztrácené šroubky a to za závadu nepovažuji. Ostudu neudělá ani mezi motorkami s o třídu vyšším objemem.Výkon motoru je naprosto dostačující, vůbec nemá problém s tím že sem trošičku těžší a většinou jezdím ještě s batůžkem, v podstatě je nutné podřazovat jen proto, když se chce jet pomalejc Ani na dálnici nemá problém, ve dvou a s bagáží se dá bez problémů držet stabilní rychlost na maximu povolené, nebo i mírně nad v pohodě.
Na motorku jsem doplnil ještě pár drobností, rolku, další chlasták, ale hlavně, musel sem předělat držáky plexi na více stabilní.Dodávané s univerzálním plexi jsou v praxi nepoužitelné. Trošku sem si pohrál se zvukem, aby nebyl tak ostrý.K motorce mám v zásadě pouze dvě výhrady, a to dosti měkké přední vidlice a taky to, že originální sedla nejsou pro delší jízdy zcela pohodlné. Musím uznat, že po několika dnech za sebou v sedle, je třeba dělat zastávky na kafe trochu častěji
Přidám několik dalších fotek z cest

Čadil
Čadil napsal 12.07.18 v 20:17 10b.

super stroj

Hugito1974
Hugito1974 napsal 17.12.15 v 17:33 10b.

Krasavice - pěknej lak a Marauder? - dobrá volba, jak jinak :)

babula
babula napsal 30.07.14 v 16:40

Je moc pěkná.10b

Drtikol82
Drtikol82 napsal 21.07.14 v 19:56 10b.

at slouží marouš

Gonzal
Gonzal napsal 24.04.14 v 09:14 10b.

Jen tak dál