Husqvarna TR 650 Strada (2013)

Vlastník saintego
Vloženo 4.4.2014
Aktualizováno 10.5.2018

Moja prva motorka. "Priskrtena" na 35KW

Motorka koupena od FIRMA:Prestige moto (Praha 6-Řepy) - Ochota a prijemne jednanie

BMW G 650 GS: cena
Aprilia Pegaso 650 Trail: rok vyroby

První dojmy - Po motorke v autoskole a skutroch to bol uplne iny pozitok z jazdy. Kedze ju este iba zabehavam a nemam s cim velmi porovnat, tazko sa hodnotia vlastnosti. Pohodnlna, napriek tomu pre mna zabavna a krasny zvuk...

Doplňky na motorce - Windshield palmerproducts
Padaky a blastry SW Motech
Skid plate - original
Rack a 30l kufor Hepco & Becker
Tutoro Auto Chain Oiler

Vybral som si ju pretoze bola nova za nizsiu cenou ako jazdene GS a po predvadzacke na terre som si povedal, ze nie velmi o com uvazovat.
Vela som na nej este nenajazdil, ale zatial spokojnost s ovladatelnostou a motorom. Jedine pocas zabehu sa ovladanie prevodovky trochu meni kazdych 100km a motor na zaciatku hasol pri spomalovani. Jazdenim sa to ale lepsi...

Tak po viac ako 35000km zatial stale spokojnost. Zvladne dojst po vlasnej ose na Siciliu, zvladne polnacky, prazske ulice a dokonca aj D1. Co sa jej ale paci najviac su klukate cesticky niekde v kopcoch v Alpach, Rumunsku, Taliansku, Berounsku...
V terene zvladne vsetko co dovolia pneumatiky(Metzeler som vymenil za Conti TKC70) aj ked by nebolo na skodu ak by zhodila par kil. Na dialnici da 170 ak pusti predna guma(Metzeler vibroval podtlakovany, Conti neprijemne lieta zo strany na stranu, ked nie je podtlakovany). Pri tej vyske motorky su gumy v zakrute skor na hrane, ako sa stupacka priblizi k asfaltu.
Motor taha pekne, v nizkych otackach je hodne kludny a tesne pod cervenym otackami ukazuje co naozaj vie. Sklamanim je ale prevodovka. Poradie rychlostnych stupnov je 1-N-2-N-3-N-4-N-5. Falosny neutral teda hodne casty. Dva krat som skoncil celkom vystraseny pri predbiehani so zaradenym neutralom pri radeni z 3 do 4 a prevodovkou odmietajucou skocit do 4. Pri vytocenej 1ke sa mu obcas tiez nechce do 2ky a ostava v N dokial neklesnu otacky. Zato kontrolka neutralu funguje celkom casto, ale nie vzdy. Najhorsie to bolo okolo 10000km potom... som si zvykol.
ABS funguje ked treba. Predna brza za mna dobra. Zadna iba ak brzdim motorom, inak to je bieda.
Ulozny priestor bez topcasu a rockstrapu ziaden. Spolujazci na kratku cestu OK, na dlhu som neskusal.
Spotreba je podla typu cesty a jazdy niekde medzi 3,5 a 5,5. Skoda, ze ukazovatel spotreby nie je nejaky normalnejsi, lebo kontrolka rezervy je hlavne na dialnici hodne neskora. Zatial som najviac natankoval 15.02L do 14L nadrze.
Okrem benzinu to mimo standartneho servisu zozralo jednu retazovu sadu a pneumatiky za prvych 20000km. Nova retazovka, ktora zazila cely cas Tutoro zatial vyzera dobre aj po dalsich 16000. Jedina porucha, mimo olej na motore po jednej serviske, zatial bol iba nefungujuci ventilator a teda adrenalinova jazda aj v zapchach.
Vela ludi si sice mysly, ze jazdim na kosacke, ale zato zatial som iba raz videl na ceste TR650 aj to Terru. Ked vidim tie kvanta GSjek a japoncov na cestach, tak sa mi zda, ze tato masina raz bude zaujimavy zberatelsky kusok.
So Stradou som spokojny a bol by som viac keby prevodovka fungovala ako ma.
Update po 42000
Bola vymenene vnutro spojky a neutral je uz skoro iba medzi 1 a 2. Retazovka uz chce vymenu po 22000km, ale daco este zvladne. Zlomil sa mi zadny blatnik, na novy som cakal 2 tyzdne a najhorsie je, za sa do vecnych lovist porucala riadiaca jednotka a cakanie na novu je velmi, velmi dlhe, hlavne v lete.

saintego
saintego napsal 03.12.19 v 09:56

Ponukam aj ja tuto. Teraz jazdim 701 a teda som moc nove diely nepotreboval, ale pred par rokmi som dost dlho cakal na riadiacu jednotku. Inak Pegaso som tiez zazoval, ale tuto som mal novu, lahsiu a vykonejsiu.

Beny73
Beny73 napsal 03.12.19 v 08:18 10b.

Strašně zvláštní stroj, ale moc pěkný, určitě neokoukaný design. Nemáš problémy se servisem nebo náhradními díly? Jsou 2 na bazarech a uvažuji... Zvuk super a určitě i perfektně jede. Šíře řídítek je jaká, prosím? (další varianta Aprilia Pegaso 650 Trail)

Milan1963
Milan1963 napsal 04.04.14 v 22:03 10b.

Určitě dobrá koupě, přeju příjemné kilometry !

Woky
Woky napsal 04.04.14 v 20:18 10b.