Piaggio MP3 400 LT (2010)

Vlastník amaize
Vloženo 3.4.2014
Aktualizováno 14.4.2019

Vloženo: 22.05.2014, Uskutečněno: 22.05.2014, Stav tachometru: 12710 km, Zhlédnuto: 82x

No jelikož Piaggio nemá tak chráněnné ruce před větrem jak bývalá Ymaha X-max a na Aliexpressu jsem našel chráviče nebo ofuky rukou, jak chcete, no a bylo rozhodnuto.
Nijak jsme nad kvalitou nepřemýšleli, je to Honkong tak uvidíme co přijde. 30.dubna jsem je objednal pro sebe i pro něj.Kryty přišly v pondělí 19.května i když dodavatel sliboval , že má dodací lhůtu 45 dnů , takže pohli kostrou a my jsme je mohli namontovat a ukázat jak vlastně vypadají na našich MP3 - kách.
Montáž nebyla nijak složitá, jelikož byl všechen montážní materiál v balení, tak nebylo co řešit, jen demontovat závažíčka z řidítek a místo nich namontovat kryty, ani nebylo třeba použít jejich rozpěrek do řidítek, jelikož řidítka jsou zaslepeny kulatinou se závitem M6, tak stačily dva Imbusové šrouby M6 x 40 mm a nastavit sklon jak budou nejlíp fungovat a chránit ruce před deštěm a větrem.
Dneska odpoledne jsem jel natankovat a překontrolovat tlak v pneu, tak jsem to vzal trochu oklikou (řádově 60 km) a vyskoušel jsem jejich funkčnost a účelnost. Dle mne a na mém Piaggiu je to bez problému.Jen při zamykání řidítek, se pravý kryt mírně dotkne plexi, jinak při zatáčení a otáčení to takový problém nedělá, není třeba použít tak velké natočení (rejd) řidítek.
Za mne pokud by je někdo chtěl a není rozhodnut, tak je z Rorejdou doporučujeme , mrkněte na fotky .
No a když jsem zastavil pro udělání pár fotek v Koňakově , tak se do kopce s "prkáním" pomalu a jistě dostával moped Stadion S11, úplně ten sám, který jsem zdědil po otci a strejdovi a samo, že jezdil kdysi dávno před min. 40 lety. Zvedl sem ruku, klučina zastavil a dali jsem pokec o všem co se dalo a týkalo mopedů, ještě má doma "Zetku" No měl to hezky udělané, tak se s Váma podělím aspoň fotem jeho samotného na mopedu

Edit 9.7.2017
jelikož mi začalo praskat plexi (33350 km) , tak jsem zakoupil Givi z Opavského Opentimemoto a namontoval, Givi je širší takže ofuky jsem demontoval

amaize (3) napsal 27.04.2016 v 10:20

Ahoj, čtu to až dneska, to číslo vespod krytu variátoru(asi ho myslíš) je fakt špatně viditelné, ale neboj oni sis tím poradí, byl jsem koncem března na technické a fotil to, měli zajímavý foťáček a blýsknul to jak nic, no a nechtěl ho dát z ruky,fakt mašinka,jinak když to chceš vidět, zrcátko a kapka oleje to jistí

koumak1 (0) napsal 26.04.2016 v 19:38

Tak jsem to konečně našel. Po dvou hodinách. Je to tak blbě vidět že za denního světla to nešlo najít a v garáži po tmě s baterkou pod určitým ůhlem je vidět. To jsem zvědavý jak to pak na technické vyfotí

koumak1 (0) napsal 26.04.2016 v 19:08

Ahoj Prosím tě,chci se zeptat kde přesně najdu označení motoru. Nejak se mi to nedaří najít a za 4 měsíce mě čeká první technická. No to už bude 2 roky co tu krásku vlastním a jsem s ní plně spokojen,hlavně teď když už tam mám sportovní variátor je teď ještě živější než byla Jen to označení typu motoru jsem nensšel.

koumak1 (0) napsal 04.12.2015 v 17:36

Ty chrániče rukou nevypadají špatně Navíc sám vím jaké to jezdit za každého počasí,takže to určitě bude dost dobré aby prsty hned tak nepromrzly

amaize (3) napsal 06.05.2015 v 17:49

Netáhne, tam nejsou otvory,ale jsou to plastové díly v otvorech,a je dobrý ten štítek , směřuje proud vzduchu nahoru

Fipo71 (0) napsal 06.05.2015 v 17:43

Ahoj,
mám dotaz na ty kryty. Z fotek to není úplně vidět, ale netáhne na ruce zkrs ty podélné otvory?
Také o nich přemýšlím...
Dík K.

• Nuda, sedlo a první výjezd

No je čas zase do denníku něco napsat a navíc já ten čas mám. ;-) Jak někteří ví , tak jsem v únoru podstoupil operaci páteře a můj poslední výjezd byl 27.12.2015 a to už z velkými obtížemi. Můj první letošní

Vloženo: 29.07.2016
    Uskutečněno: 21.07.2016
  • Změna zrcátek

No jelikož jsem dlouho nemohl jezdit, ale musel jsem se začít hýbat, tak přišel nápad, respektive řada na zrcátka z blinkry. Vybrána a objednána na Alliexpresu a za dvě odpoledne s kolegou Jarkem (soused obgaráž, Bu

Vloženo: 28.07.2016
    Uskutečněno: 20.02.2016
  • Rhodos skútr_moto park 2015

Posledních pár dnů v srpnu jsem strávil neaktivní ležící dovolenou v Hotelu Mitsiss Village na ostrově Rhodos v oblasti Kiotari, bylo fajně a já chci Vám na několika fotkách ukázat pár skůtrů a motek místních a půjčoven,

Typ: Dovolená
    Vloženo: 03.09.2015