Honda CBF 125 (2014)

Vlastník sherif
Vloženo 30.3.2014
Aktualizováno 9.5.2014

Malá, bílá rozpočtovka na naučení

Motorka koupena od FIRMA:Racing Team H.J.M. (Dobřichovice) - Všecno proběhno bez problémů, velice ochotní

Yamaha YBR 125: Polokapota se mi líbila víc

První dojmy - Malá je opravdu jenom objemem, do města, nebo mezi vesnice se hodí naprosto ideálně. I když si každý pod objemem 125 představí nějakého prcka, já jsem se na tuhle motorku zvládl bez problémů poskládat i když mám 190 cm a skoro 90 kg.

Motorku bych doporučil pro - Pro každého, kdo chce jezdit levně, proplést se kdejakou zácpou, ale nehoní se za vysokou rychlostí

Doplňky na motorce - Vyšší plexi

Protože jsem z okraje Prahy, potřeboval jsem něco, s čím se dá cestovat jak po městech a vesnicích v okolí, tak po Praze. A protože jsem stále student (i když ne moc úspěšný), potřeboval jsem něco, co mě nesvlíkne i z trenek po jedný jízdě kolem komína. Po nějakém tom hledání mi padla do oka tato motorka.

Motor
Neníto žádný zázrak moderní techniky, ale 125 cm^3 prostoru, obalených troškou kovu, která je chlazena pouze vzduchem, s jednou dírou dovnitř, druhou ven, které jsou náhodně ucpávány ventily ovládanými hřídelí umístěnou nad tím všim. Nejlíp si tohle všechno hoví někde mezi 4500 a 8000 ot/min, níže mu chybí síla a výše kultivovanost.

Brzdy
Vpředu klasický děrovaný kus plechu do kterého se zakousávají destičky pomocí čtyř pístků. Síly má dost, o tom žádná, přece jenom motorká váží +- 130 kg, což není věru moc, ale protože přední vidlice je dost měkká, chce to s ní pracovat opatrně. Vzadu je prastarý buben (je to rozpočtovka a někde se to odrazit musí), většina lidí ho spíš haní, ale já s ním po chvilce zvyku mám vcelku dobré zkušenosti.

Ovladatelnost
Je to asi první stroj ovládaný myšlenkou, do zatáček jde sama a vzhledem k nízké váze není ani manipulace na místě kdoví jaký problém.

K cestování pro náctileté je myslím ideální, spotřeba je nízká, a posez na ní je velice pohodlný. Snad pouze ochrana před větrem je horší, ale to může být mou výškou a snad to vyřeší vyšší plexi.

30.3.2014 - 550 km
Víkend jsem trávil s kamarády u Litomyšle, což je nějakých 160 km daleko. Způsob dopravy byl jasný, jakmile jsem si motorku ve středu vyzvedl. Byla to taková první větší cesta a zkouška toho, jak to spolu budeme zvládat.
Cestu tam bychom zvládli oba bez ztráty kytičky, nebýt toho, že mám tenké rukavice, které jsou sice fajn na léto, ale na jaře, jakmile zapadne sluníčko je v nich pekelná zima (to zní divně, v pekle je snad teplo,ne?). Ale motorka, které jsem na místo spolujezdce připnul sportovní tašku s nějakým tím trikem a trenkama si vedla bravůrně. Na cestování po okreskách (do navigace zadat nejkratší trasu bez dálnic) je prostě stavěná. I jízda za tmy je s ní pohodlná, protože reflektor svítí krásně.
Cesta zpátky už byla mnohem veselejší. Vyrážel jsem dřív, takže jsem mrznul jenom posledních 40 km, ale hlavně motorka už měla najeto nějakých 500 km, takže jsem se jí nebál dát trochu napít a vytočit ji o pár otáček výš. Tím že jsem jel většinu cesty za světla, mohl jsem kochat okolní přírodou a jízdu s parádně užít.

Lubos92
Lubos92 napsal 28.04.14 v 13:28

Pěkná .

Mr.Kev
Mr.Kev napsal 02.04.14 v 10:54

Fajn motorka nízká váha a spotřeba je super, tak ať spolehlivě slouží.