BMW R 1150 RT (2002)

Vlastník sip_
Vloženo 30.3.2014
Aktualizováno 23.2.2019

Jen málokdo si hned koupí svou vysněnou motorku. Mě se to povedlo cca po 10 letech. Tak teď jen zažívat a prožívat, jak se sny naplňují.

Motorka koupena od oldapps (Červený Kostelec)

První dojmy - Je to přeci jenom kus mašiny, ale překvapila, jak lehce se ovládá, když se dá do pohybu. Nízké těžiště tomu pravděpodobně pomáhá. Líbí se mi síla od spodních otáček, žádný velký kravál, posezení, i se svýma krátkýma rukama pohodlně dosáhnu.

Od začátku jsem tíhnul k cestovním strojům. Pohled na účet ovšem našeptával, že nějaký ten lepší hned nebude Konečně až teď přišla řada na něco ze snu. Přes Hondu Deauville 650, Yamahu XJ 600S, úlety jako Bandit 600 či Caponord, je tu zase cestovní dvouvál, tentokrát naležato.

Potěšila síla, posez, ovladatelnost, brzdy. Pevně doufám, že i tenhle kousek má věčnej boxer motor. Tady to bude chtít víc zkušeností, zatím si zvykám a bude potřeba taky navštívit kamaráda technika. Zvuk se mi zdá v pořádku, ale při pomalejší jízdě jakoby motor s mašinou lehce cukal dopředu dozadu. Jestli to je normální zvyknu si, jestli ne budeme léčit. V tahu i na neutrál je bezchybná. Drobnější závadu vidím na jedné z vidlí, asi bude třeba přetěsnit.

Je velmi zachovalá co se vzhledu týče (i prodejce říkal: tak pěknou bych za ty peníze ani z ciziny nedovezl). Bonusem je servisní historie. Žádný takový jako, že už má jenom jeden klíč atd. Všechno pěkně v cajku, knížečky, tři klíče. Šasi bez škrábanců, které by zvyšovaly dojem, že už má hodně za sebou, ba právě naopak.
Vybavená také origo černými kufry 3x. Takže cestovatelsky připravená.

Tak doufám, že si užijeme ve zdraví a pohodě dost kiláků a že se podíváme dál, než ke Kunětické hoře.

Prodaná únor 2019.

sip_
sip_ napsal 27.08.17 v 12:30

po roce koupena od kamaráda zpět zase trochu zajezdíme

sip_
sip_ napsal 04.08.16 v 13:29

Po šťastných a bezproblémových dvou letech prodána kamarádovi. Teď bude chvíli pauza.

mikni
mikni napsal 29.05.14 v 12:46 10b.

a jasně že za 10

mikni
mikni napsal 29.05.14 v 12:45

koupil jsi móooc dobře

Clooney
Clooney napsal 10.04.14 v 21:58 10b.

skvělý a spolehlivý stroj, vítej mezi báwaři samozřejmě za 10