Yamaha FZ6 N (2004)

Vlastník motorufanda
Vloženo 23.3.2014
Aktualizováno 6.4.2014

Pohodářka, zatím se seznamujeme...

Honda CB 600F Hornet: Pro mně má horší design než má Yamaha :-)
Kawasaki Z 750: Na vyježdění pro mně ostrá :-)
Ducati Monster S2R: Ještě u mně neuzrál čas na dvouválec a jeho rozmary :-)

První dojmy - Po prvních kilometrech mně potěšilo ovládání, kvalitní brzdy a posez, Za negativa zatím považuju tvrdost sedla po delší jízdě (vyřeším přešitím a výplní)

Motorku bych doporučil pro - Začátečník, mírně pokročilý, nenáročný cestovatel na kratší vzdálenosti,slečna :-)

Doplňky na motorce - Kouřové plexi - originál Yamaha, vyhřívané rukojeti, padáky Rutan, kufr Givi, LED miniblinkry, zrcátka Race design, držák RZ - zakázková výroba.

Ahoj přátelé a milovníci dvou kol!
Po 6 leté motorkářské pauze kdy jsem jezdil Suzuki GSX-R 600 jsem opět zahořel touhou po dvou kolech Už od začátku bylo jasné, že nechci sportovní motorku (kvůli nepohodlí, cestování, omezenosti) a tak jsem měl dilema : naháč - chopper - caffe racer. Nakonec jsem si řekl, že se po 6ti letech nejdřív vyjezdím...
Chopper nebo stavba příjde později a caffe si postavím sám jako druhou motorku.

Takže zaměření bylo jasné - pohodlí, cestování s občasnou razantnější projížďkou a použitelnost (kufry, jízda každý den bez nutnosti soukání do kombinézy)
Tak a co teď??? Dvouválec nebo čtyřku? Kamarád s VTR 1000 mi moc na výběr nedával Svezení na jeho stroji mi ukázalo mnohé o čem jsem zatím jen slyšel nebo četl - brutální zátah odspodu, při ubrání plynu razantní brždění motorem (v zatáčce velice nepříjemné), kopance do zadního kola atd., ale ten zvuk, TEN ZVUK!!!
ten je naprosto famozní - už proto jednou dvouválec chci! Při jízdě s jeho Akrapoviči malé děti pláčou a důchodci hrozí holí, když jedeme spolu není mně slyšet.
Ale nemohl jsem se rozhodovat podle zvuku, ale rozumem.
Říkám si : "Vole! 6 let jsi na motorce neseděl a koupíš si litrovej dvouvál? Tak fajn tak si rovnou kopej hrob"
Proto jsem zvolil klasiku - 4 válce. Objem jsem po přemýšlení zvolil 600, pro začátek stačí.

Tak a jdem na výběr - můj sen byl již dlouhou dobu jasný - Kawa Z 750. Ale po zkušební jízdě a pár debatách jsem uznal, že je to trochu zlá holka a jen tak něco neodpustí a tak jsem ji odsunul na druhou kolej (rozum zvítězil nad srdcem).
Potom se mi výběr zůžil na 2 stroje Hornet a FZ6. Bandita jsem hned vyloučil (design 2005 vypadá jak design 1995 a zkušenosti kamaráda taky nebyly pozitivni)
Nakonec jsem zvolil Yamahu! (oproti Hornetu hezčí design - světlo, digitální budíky, výfuky pod sedadlem..) a taky tak nějak nemám v lásce Hondu (nic osobního) jen mi přijde moc komerční a vtíravá...

Yamahu mám krátce a máme najeto kolem 350 km. Pohodlný posez mi podelší jízdě kazí tvrdé sedlo a bolest zadku (vyřeším přečalouněním). Motorka je celkem lehká a pěkně ovladatelná a má dobré brzdy. Motor je příjemný, zhruba do 6 tisíc otáček je to příjemné cestování, v 8 tisících příjde ostrý nástup a tah až k červenému poli. Samozřejmně při vyšších rychlostech na motorku fouká, ale stím jsem počítal.Stejně mně jízda na krev a rovně nebaví, baví mně příjemná jízda krajinou a zatáčkama takže v tomto mi stroj vyhovuje.
Ale abych jen nechválil motorka má jedno velké mínus a to je zvuk! Vysavač, autodráha, prostě nic, nuda... takže montáž laděných výfuků se pro mně stalo povinností. Mám rád parádní zvuk a chci být slyšet už kvůli bezpečnosti. Akorát budu muset pořádně šetřit, protože laďák na tuto motorku stojí balík
Drobné úpravy jako miniblinkry, zrcátka, nebo držák RZ tu rozepisovat nebudu...

Toť zatím vše a poznatky budu postupně přidávat

Mnoho kilometrů bez nehod přeji všem!

26.3.2014 - potvrzená objednávka laděných výfuků Creptus - těším se!
Změna zvuku vysavače

5.4.2014 - tak holka je prodaná byla fajn,ale život přinesl změny
přeji novému majiteli mnoho km bez nehod

SláďaX
SláďaX napsal 28.03.14 v 11:32

vytoč ji na 3 nad 8000 ot/min to pak to pak něco zažiješ

selinka
selinka napsal 26.03.14 v 10:58 10b.

Krásná motorka Přeji mnoho štastných km a za mě ten ladáček určitě JO

Neronis
Neronis napsal 24.03.14 v 10:17

Připomíná mi to mýho starýho Fazera. Super stroj

novatom79
novatom79 napsal 24.03.14 v 00:36

Super napsáno :) Přečalounit sedlo super, ale bolet prdel tě bude na vyplněné sedačce pořád protože na to se nedá zvyknout když je to polstrování měkký. Lepší je si zvyknout na to tvrdý. Na to si prdel zvykne.
To je jak u cyklistických sedel. Proto cyklisti májí tvrdý sedla :D Na zadek je měkký sedlo pohodlný, ale zase po delší cestě bolí záda - ty si nezvyknou. Těším se na další společnou vyjížďku :)

Midnightmare
Midnightmare napsal 23.03.14 v 21:33 10b.

Mnoho šťastných km